RTX 3060 beklenmeli mi?

3060 bekle. İşlemci 3600X, darboğaz yapmaz. 3060, 1080P ve 2K canavarı olacak deniyor, beklemeni tavsiye ederim ben de bekliyorum.

1080P için darboğaz olur 2K'da olmaz tarzın da cevaplar gördüm forumda sallamasyon gibi geldi sonuçta her kullanıcıya uymalı ki kazanabilecekleri yerlerden para kazansınlar. 1080P'nin öldüğünü de düşünmüyorum.

1080P için darboğaz olur 2K'da olmaz tarzın da cevaplar gördüm forumda sallamasyon gibi geldi sonuçta her kullanıcıya uymalı ki kazanabilecekleri yerlerden para kazansınlar. 1080P'nin öldüğünü de düşünmüyorum.

Kart daha duyrulmadı bile ama bana 1080P VE 2k canavarı olacak gibime geliyor salladığımız falanda yok burada bir varsayım yapıyoruz olacak demiyoruz kendi görüşlerimizi yazıyoruz ve 3600X 2070S darboğaz yapmadan oynatabiliyorsa bunuda oynatacaktır.

Yani şu anlık 2000 serisi kartlar bile 2K'da iş çıkarıyor ama siz de haklısınız belki 4-5 sene sonra bu kart 1080p oynatacak. Şu anda bile istisna oyunlar söz konusu.

Benim bildiğim kadarıyla 3060 duyurulmadı ama çıkması da çok yüksek ihtimal. Tabii ne zaman piyasada görürüz bilmiyorum. Belki 2020'nin son aylarında belki 2021 başında. O zamana dolar felan ne olur bilinmez.

Evet icinde sallama var, ama gayet destekli ve mantikli bir sallama. 3070 performansi 2080 ti'i geride birakiyorsa 3060 in da en azindan 2070 super seviyesinde olmasi, muhtemelen onu gecmesi gayet beklenebilir bir sonuc. Tum Nvidia tarihindeki en buyuk performans sicrayisi bu, transistor sayisini ikiye katladilar resmen, cok ciddi bir degisiklik bu, AMD'ye sans bile vermemek amaciyla bir nesili komple atladiklari soyleniyor.

Darbogaz olmasi korkunc bir sey degil, teknik olarak ekran karti yerine islemcinin gucunu maksimize etmis oluyorsunuz, yani alinmaz tü kaka demiyoruz, ama illa ki bir suru oyunda darbogaz olacak, ozellikle ray tracing olmayan oyunlarda. 2060 super bile darbogaza sebep olabiliyor 1080P de eger islemci ust duzey degilse.

Her kullaniciya uymali kismi sacma, kimse ayni paraya ihtiyacindan fazla performans veren ekran karti aldigi icin sikayet etmez, tam tersine dolar basina maksimum performans ister.

Ayrica gecmiste 1080P de fazlaydi, teknolojiyle birlikte standart haline geldi. 3090 ile 8k gamingden bahsediliyor, oyle monitor bile yok suan. 2030 senesine kadar 1080P low end, 1440P en yaygin, 4k hala high-end ama gayet ulasilabilir, 8k da ultra high-end olacak diye dusunuyorum ve iddialiyim bu sozumde.

Edit: Kaldi ki 2400 mhz ramlerle i5 7500 kullanacaginizi soylemissiniz, neye dayanarak darbogaz yapmayacagini soyluyorsunuz merak ettim, 2000 serisiyle bile bazi oyunlarda darbogaz olur kesinlikle, bir argumaniniz varsa soyleyin, tartisalim.

Evet icinde sallama var, ama gayet destekli ve mantikli bir sallama. 3070 performansi 2080 Ti'i geride birakiyorsa 3060'in da en azindan 2070 Super seviyesinde olmasi, muhtemelen onu gecmesi gayet beklenebilir bir sonuc. Tum NVIDIA tarihindeki en buyuk performans sicrayisi bu, transistor sayisini ikiye katladilar resmen, cok ciddi bir degisiklik bu, AMD'ye sans bile vermemek amaciyla bir nesili komple atladiklari soyleniyor.

Darbogaz olmasi korkunc bir şey degil, teknik olarak ekran karti yerine islemcinin gucunu maksimize etmis oluyorsunuz, yani alinmaztü kaka demiyoruz, ama illa ki bir suru oyunda darbogaz olacak, ozellikle Ray Tracing olmayan oyunlarda. 2060 Super bile darbogaza sebep olabiliyor 1080P'de eger islemci ust duzey degilse.

Her kullaniciya uymali kismi sacma, kimse ayni paraya ihtiyacindan fazla performans veren ekran karti aldigi için sikayet etmez, tam tersine dolar basina maksimum performans ister.

Ayrica gecmiste 1080P'de fazlaydi, teknolojiyle birlikte standart haline geldi. 3090 ile 8K Gaming'den bahsediliyor, oyle monitör bile yok şu an. 2030 senesine kadar 1080P Low end, 1440P en yaygin, 4K hala High-end ama gayet ulasilabilir, 8K da Ultra High-end olacak diye dusunuyorum ve iddialiyim bu sozumde.

Edit: Kaldi ki 2400 MHz RAM'lerle i5 7500 Kullanacaginizi soylemissiniz, neye dayanarak darbogaz yapmayacagini soyluyorsunuz merak ettim, 2000 serisiyle bile bazi oyunlarda darbogaz olur kesinlikle, bir argumaniniz varsa soyleyin, tartisalim.

RTX 2060S ile i5-7500 Kullanacağım demedim ki ben. Her kullanıcıya uyma kısmında şirketin çıkarmış olduğu tek bir ekran kartı için demedim bütün ekran kartları için dedim. Yorumlarınız için hepinize tekrar teşekkür ederim bekleyip görmek daha mantıklı olacaktır acele etmeye gerek yok.

Geri
Yukarı