RTX 3060 Boşta GPU kullanımı %100'e cıkıyor

Daha fazla  
Sistem boşta calışırken GPU %100'e cıkıyor ve %1'e düşüyor. Bu işlemi sürekli tekrarlıyor ve sistem ana ekranda bile kasma yapıyor.
Her türlü virüs programı kullandım ve 2 defa temiz format attım.
Sorunu hala cözemedim bilen birisi yardım ederse çok sevinirim.

Sistem: MSI X399 GAMING PRO Carbon anakart, AMD Threadripper 1920X işlemci, Gigabyte RTX 3060 Gaming OC 12 GB ekran kartı.

PSU 650W ve 80p modüler bir PSU nasıl bir sıkıntı yapabilir bilginiz var mı?

Aslına bakarsanız anakarttan da olabileceğini düşünüyorum sanki durduk yere voltaj veriyor gibi. Windows kullanıyor gibi görüp %100 load yapıyor desem format attım diyorsunuz yine aynı sorun var açıkcası tam anlayamadım bu sorununun birden fazla nedeni olabilir. Ama anakart ve PSU öncelikli davranmakta fayda var. Tavsiyem mümkünse arkadaşınızdan vs. temin ederek sisteminizde başka bir ekran kartı deneyerek başlayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız anakarttan da olabileceğini düşünüyorum sanki durduk yere voltaj veriyor gibi. Windows kullanıyor gibi görüp %100 load yapıyor desem format attım diyorsunuz yine aynı sorun var açıkcası tam anlayamadım bu sorununun birden fazla nedeni olabilir. Ama anakart ve PSU öncelikli davranmakta fayda var. Tavsiyem mümkünse arkadaşınızdan vs. temin ederek sisteminizde başka bir ekran kartı deneyerek başlayabilirsiniz.
Size şöyle söyliyim ekran kartımı (rtx 3060) sistemden cıkartarak arkadaşımın sisteminde denedim ve canavar gibi calışıyor. Arkadaşımda bulunan ekran kartını (gtx 1080ti) benim sistemime taktık fakat yine aynı sorunla karşılaştık. Bırdakı sıkıntı bu Ekran kartının (gtx 1080ti) daha önce yine bu sistemden cıkarılan bir parca olması ve daha önce düzgün calışıyorken şimdi calışmıyor.
Daha önceden bu tarz bir sorun yoksa şu an kullandığınız kart kaynaklı olabilir. 3060 yeni bir kart driverdan dolayı da olabilir.
Rtx 3060 ekran kartını başka bir bilgisayarda denedik ve hiç bir sıkıntı yaşamadık ama bu sistemde hala bu sorunu yaşıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı