RTX 3060 coil whine

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım hazır sistem ile gelen RTX3060 ASUS Dual ekran kartın da coil whine mecut. Daha önce garantiye yollayıp değiştirebilen oldu mu acaba benden video kaydı istediler. Ona göre karar verilecekmiş. 2 günlük kart PUBG oyununa bir girdim sanki biri flüt çalıyor. AMD RX almak istemedim bir takım yaşanan popüler sorunlardan dolayı bir de marka olsun diye ASUS olsun dedim hüsrana uğradım. ASUS TUF 550W PSU ile besliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığım hazır sistem ile gelen RTX3060 ASUS Dual ekran kartın da coil whine mecut. Daha önce garantiye yollayıp değiştirebilen oldu mu acaba benden video kaydı istediler. Ona göre karar verilecekmiş. 2 günlük kart PUBG oyununa bir girdim sanki biri flüt çalıyor. AMD RX almak istemedim bir takım yaşanan popüler sorunlardan dolayı bir de marka olsun diye ASUS olsun dedim hüsrana uğradım. ASUS TUF 550W PSU ile besliyorum.
Aynı kart bende de mevcut. Benden de bu ses geliyor. Yeni sistem olduğu için ve performansa etkisi olmadığını okuduğum için geri göndermedim. Okuduğum bilgilere göre dual modellerde genelde bu sorun mevcutmuş.

Benzer durum bende de oldu. Video ve ses kaydı ile beraber kartı yolladığımda Coil Whine sesinin karttan değil @517066 'in dediği gibi PSU'dan geldiğini fark ettim. Başka kartla deneme şansım olduğu için bu arada biraz şanslıydım tabi.

Ne konuda şanslısınız acaba anlayamadım.
Yok yakınımda oturan birinden başka bir ekran kartı alıp sisteme takarak test etme şansım oldu manasından dedim. Yine aynı sesi duyunca ve kart sahibinin sisteminde ses olmayınca çözdük işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı