RTX 3060 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

KsBenAtaGG

Hectopat
RAM
16 GB DDR4 2933 MHz (markasını unuttum)
Ekran kartı
RTX 3060 Max-Q
İşlemci
i7-10750H 2.60 GHz
Herkese merhaba,

Son zamanlarda bilgisayarımın şarj cihazı bozulduğundan beridir bilgisayarda sorun yaşamaya başladımç oyun, video yapama, render vb. kullandığım bilgisayar GameGaraj Racer 7T-144 özellikleri 144 Hz Netac 512 GB NVMe SSD (diğerleri yazıyor aşağıda) kutusundan çıkan şarj cihazı fişe takılıyken bozuldu. (durduk yerde) sonrasına başka kullandığım bir bilgisayarın şarj aletini kullanmaya başladım. (çakma) sürekli temassızlık yapıyor gibi bir şey yani bir oluyor bir olmuyor gibi. FPS değerlerini söyleyecek olursam (Full ayarlar güç modu dengeli) CS:GO eski şarj aleti ile 400 FPS Valorant'ta 144 FPS (batarya ve bataryasız değerleri aynı). Şu an ise (Full ayarlar güç moduk yüksek performans) CS:GO (bataryada) 30 FPS Valorant 60 FPS (şarjda) dalgalanmalar başlıyor. CS:GO 30-60 arasında Valorant 30-60 FPS arası değişiyor. (sabitleme açık olduğu zaman 40 o da bazen 60 da olabiliyor) After Effects Media encodera gelecek olursak After Effects'te önizlemede sorun yaşıyorum yüklenmeler geç sürekli (60 FPS video editelemede) düşüşler oluyor. 1 dakikalık yükleniyor fakat dürekli inişler ve çıkışlar oluyor (FPS olarak) Media encoder da ise render alırken birden duruyor (Game Ready dirverda) o zaman hiç GeForce Experience'tan driver değiştirmesi yapmadım yarım saatte falan render alıyordu. Şimdi ise render alma sürekleri uzadı ve bir anda render alıken donma problemleri oluyor. Driverlearım da güncel) bilgisayarımda 1 yıllık daha 1800$ a (yazın) İstanbul'dan getirtmiştik son zamanlarda biliyorsunuz dolar arttı hem verim alamıyorum hem de şarj cihazı da alamıyorum. Bilgisayarımın performansını olabildiğince nasıl yükseltebilirim? Teşekkürler iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı