Çözüldü RTX 3060 ekran kartı fanı bir anda hızlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Bu sırada ekran kartına binen bir yük olup olmadığına bakmanda fayda var. bazen arka planda çalışan uygulamalar veya virüs gibi şeyler ani yük bindirerek kartın ısınmasıyla fanları da tetikleyebilir. Ayrıca ben bazen fana elimle dokunup durdurduğumda ve sonra bıraktığımda fanlar sonra birden gaza gelip tekrar duruluyor. Bunun gibi bir şeyi tetikleyen bir fan arızası falan da olabilir diye üdşündüm.
Bu sırada ekran kartına binen bir yük olup olmadığına bakmanda fayda var. bazen arka planda çalışan uygulamalar veya virüs gibi şeyler ani yük bindirerek kartın ısınmasıyla fanları da tetikleyebilir. Ayrıca ben bazen fana elimle dokunup durdurduğumda ve sonra bıraktığımda fanlar sonra birden gaza gelip tekrar duruluyor. Bunun gibi bir şeyi tetikleyen bir fan arızası falan da olabilir diye üdşündüm.

Çözüm
Bu sırada ekran kartına binen bir yük olup olmadığına bakmanda fayda var. Bazen arka planda çalışan uygulamalar veya virüs gibi şeyler ani yük bindirerek kartın ısınmasıyla fanları da tetikleyebilir. Ayrıca ben bazen fana elimle dokunup durdurduğumda ve sonra bıraktığımda fanlar sonra birden gaza gelip tekrar duruluyor. Bunun gibi bir şeyi tetikleyen bir fan arızası falan da olabilir diye düşündüm.

Teşekkürler umarım bir sıkıntı olmaz PC'ye

Geri
Yukarı