RTX 3060 ekran kartı oyunlarda 75 derece oluyor

smokeynagata

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayırlı akşamlar, iki ay önce bir sistem topladım. Kurup test ettiğimde ekran kartım ETS 2 oyununda 65 dereceyi geçmiyordu. Kartımı güncelledim birkaç bir şey yaptım, şimdi denediğimde aynı kullanımda 72 dereceye çıkıyor. As: Valhalla oyununda da 70 dereceyi görmezken 75 derecelerde seyrediyor. Sizce neden böyle olmuş olabilir?

Sistemim;
RTX 3060 Ventus 2OC 12 GB.
i5-11400F (Cooler Master 212LED Turbo soğutmalı)
Sistemim daha yeni fanlarımda çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
sanmam ets2 gibi basit bir oyunda %57 fanla birlikte 72 derece bu ekran kartına fazla
ETS2 basit bir oyun değil ultra ayarlarda FPS sınırlaması olmadan oynuyorsanız (2K ve üzerinde özellikle) ekran kartını tam kullanır. Bu yüzden ısınabilir, normal. Hangi çözünürlükte ve hangi ayarlarda oynuyorsunuz ETS'yi, kaç FPS alıyorsunuz?

ETS2 basit bir oyun değil ultra ayarlarda FPS sınırlaması olmadan oynuyorsanız (2K ve üzerinde özellikle) ekran kartını tam kullanır. Bu yüzden ısınabilir, normal. Hangi çözünürlükte ve hangi ayarlarda oynuyorsunuz ETS'yi, kaç FPS alıyorsunuz?
1080 p ultra 120fps aynı ayarlada önceden 65 derecede sabitti şimdi 72 dereceyi aşıyor

%96-97 civarı %100 olmuyor
Ölçekleme yaptıysanız (%200 ölçeklemenin üzerindeyse özellikle) kullanım oranının bu kadar olması ve sıcaklıkların böyle olması normal, dediğim gibi Ventus ortalama seviye bir soğutmaya sahip bir model. 80 derecenin üstünde sıkıntı olmaz, merak etmeyin.

Ölçekleme yaptıysanız (%200 ölçeklemenin üzerindeyse özellikle) kullanım oranının bu kadar olması ve sıcaklıkların böyle olması normal, dediğim gibi Ventus ortalama seviye bir soğutmaya sahip bir model. 80 derecenin üstünde sıkıntı olmaz, merak etmeyin.
peki tesekkür ederim fikirlerin ve yardımın icin sadece öncekinden 5-6 derece daha fazla ısınınca neden böyle olmasını merak ettim

Geri
Yukarı