RTX 3060 Ekran Kartının Fanından Ses Geliyor

Kustuner6

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıda belirttiğim gibi bir ses var. Aynısı tıpatıp fanlardan geliyor. Kontrol ettim, ne yapmam gerekiyor? Garantisi var alalı 1 hafta oldu garantiyle de uğraşmak istemiyorum. Fanlar galiba dönerken yapıyor bu sesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni alınan ekran kartida böyle ses çıkması normal değil sizin ekran kartınız 1 2 yıllıksa içindeki termal macun ve fanlarin yağlaması gerekiyordur.

Değişim yaparlarsa değişim yapmam gerekli mi forumlarda dolaştığımda genelde aynısını yolluyorlar dediler markası Gigabyte köklü diye biliyorum böyle bir problem olması cok üzdü.

Değişim yaparlarsa değişim yapmam gerekli mi forumlarda dolaştığımda genelde aynısını yolluyorlar dediler markası Gigabyte köklü diye biliyorum böyle bir problem olması cok üzdü.

Değişim yapacakları sanmam ama öyle yaparlarsalar bozuk yollamazlar aldığın satıcıya dikkat etseydin.

İlk açılışta böyle yapıyor ve yük binmediği için ekran kartındaki fanlar dönmüyor oyuna girdiğimde yük bindiği için bu sesi çıkarıp devam ediyor sessizce.

Surtme yapıyordur.

Bu kart bozuk falan değil. Rog strix de aynı şekilde çalışmaya başlama sesi bu ses lakin düşük RPM hızında ekran kartı derecesi 51 civarında oluyor. Yük altında çalışmaya devam edince böyle bir ses zaten yok. Garantiye yollarsan sorunsuz olarak geri dönecektir. Muhtemelen çoğu kullanıcı kasa fanlarının sesinden bunu duymuyordur.

Bu kart bozuk falan değil. ROG STRIX de aynı şekilde çalışmaya başlama sesi bu ses lakin düşük RPM hızında ekran kartı derecesi 51 civarında oluyor. Yük altında çalışmaya devam edince böyle bir ses zaten yok. Garantiye yollarsan sorunsuz olarak geri dönecektir. Muhtemelen çoğu kullanıcı kasa fanlarının sesinden bunu duymuyordur.

Şöyle bir şey var ama bir oyuna girdiğimde veya cıktığımda bu ses devam edip kesiliyor.

Şöyle bir şey var ama bir oyuna girdiğimde veya cıktığımda bu ses devam edip kesiliyor.
Oyundan çıktığında devamda edebilir. Çünkü 50 derece altında kapanması gereken fan o anki PC kasa içi sıcaklığından dolayı 51 dereceye çıkıp tekrar açıyor olabilir. Açıldığı gibi kapanmasının sebebi tam sınırda bir sıcaklıkta olduğu için. O seste çoğu kartta var. Kimse duymuyor bunu. Eğer oyunlarda ısınma sorunu yoksa kartında hiç bir problem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı