RTX 3060 fiyatları düşer mi?

Bugün Technopat'ın kendi sitesinde RTX 3060 Gaming X Trio modelinin 520$ olacağı yazıyordu. Şuana kadar stokta hiçbir yerde görmedim ama ASUS'un TUF modeli sinerjide 10k ya satılıyordu. Ne olacak bu fiyatlar böyle Ethereum zaten aldı başını gidiyor bir aşağı bir yukarı. Elimde olan 2060 Super Ventus modelini satıp 3060 Gaming X Trio alacaktım ama beklediğim gibi olmadı pek de.

3200 TL'ye çıkacak diye düşünen vardı. Stokta yalnızca bir çeşit kart varken normal bir fiyatlandırma beklemek pek gerçekçi değil. Madenciler, üretim sıkıntısı, üretim ve ulaştırma maliyetlerinin artışı birçok konu var. Yakın zamanda düzelecek gibi durmuyor.

Düşecek tabi. Süre verebilir miyiz? Hayır. Bende sizin gibi MSI Gaming X niyetinde olan biriydim ancak gerçekten uzak bir fiyatlandırma hakim olduğu için bekliyorum. Hatta ufak bir örnek vereyim: Aylar öncesinde döviz durmadan yükselirken, 4800-5000 TL'ye RTX 3060 Ti alınıyordu. Şimdi 5800 TL'ye RTX 3060 bulununca "hemen al" diyor bazı insanlar. Anlam veremiyorum.

Aylarca beklemek istemeyen kimseler için bir öneri o. GTX 1660S, 1160Ti gibi kartları o fiyata satıyorlardı yakın zamanda. Şimdi stok olsa yine o tutara satacaklar. Beklemenin süresi belirsiz, belki 1 sene beklemek gerekecek mantıklı bir alım için. Öyle bakınca 5800 makul gibi oluyor. :)

Bugün Technopat'ın kendi sitesinde RTX 3060 Gaming X Trio modelinin 520$ olacağı yazıyordu. Şuana kadar stokta hiçbir yerde görmedim ama ASUS'un TUF modeli sinerjide 10k ya satılıyordu. Ne olacak bu fiyatlar böyle Ethereum zaten aldı başını gidiyor bir aşağı bir yukarı. Elimde olan 2060 Super Ventus modelini satıp 3060 Gaming X Trio alacaktım ama beklediğim gibi olmadı pek de.
3060, 2070'den güçsüz diyorlar. Sizin için bir mantığı yok 2060s satıp 3060 almanın.

Düşecek tabi. Süre verebilir miyiz? Hayır. Bende sizin gibi MSI Gaming X niyetinde olan biriydim ancak gerçekten uzak bir fiyatlandırma hakim olduğu için bekliyorum. Hatta ufak bir örnek vereyim: Aylar öncesinde döviz durmadan yükselirken, 4800-5000 TL'ye RTX 3060 Ti alınıyordu. Şimdi 5800 TL'ye RTX 3060 bulununca "hemen al" diyor bazı insanlar. Anlam veremiyorum.

Ben aldım, teslim edilene kadar geçen sürede mucizevi bir şekilde fiyatlar düşse bile iade eder alırım paramı. Ben kullanırım veya bu fiyattan alacak çok arkadaşım var onlara veririm. Durum bu maalesef.

Ben aldım, teslim edilene kadar geçen sürede mucizevi bir şekilde fiyatlar düşse bile iade eder alırım paramı. Ben kullanırım veya bu fiyattan alacak çok arkadaşım var onlara veririm. Durum bu maalesef.
Sizi gördüm, aynen. Açık konuşacağım: Mantıklı bulmuyorum. He aklınızda kar amaçlı da bir düşünce varsa bir şey diyemem. Ben aldığımda uzun bir süre kart değiştirmeyi düşünmeyerek hareket etmek istiyorum ve amacı sadece oyun olan biri için 5800 TL etmeyeceği çok açık.

Yeni konular

Geri
Yukarı