RTX 3060 FPS düşmesi

Afth67

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım RTX 3060 ama oyunlarda ve Adobe uygulamalarında takılmalar oluyor. CPU %100. bu normal bir değer mi? Ve ekran kartımın tüm oyunları Full grafiklerde yüksek performansta çalıştırması gerekmiyor mu? Ona göre teknik servise gösterebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci ile 3060 darboğaz yapmaz. Pes 21'i 2k bile rahat oynamanız lazım. Ekran kartı sürücüleri güncel mi?
Bu arada CPU %100 çalıştıracak başka bir program arka planda çalışıyor mu?
Oyunlar ya da Adobe uygulamaları açıkken görev yöneticisinden kontrol edin, sadece açık olan uygulama mı %100 kullanıyor?

Teknik servisi aradım sorun olmayacağını söyledi FPS sıkıntı yok CPU %100 ve grafik ayarı ne olursa olsun görüntüde saniyelik takılmalar var sizce ne yapmalıyım.

O işlemci ile 3060 darboğaz yapmaz. Pes 21'i 2k bile rahat oynamanız lazım. Ekran kartı sürücüleri güncel mi?
Bu arada CPU %100 çalıştıracak başka bir program arka planda çalışıyor mu?
Oyunlar ya da Adobe uygulamaları açıkken görev yöneticisinden kontrol edin, sadece açık olan uygulama mı %100 kullanıyor?
Bence de 2kda bile açmalı ama grafik ne olursa olsun takılma oluyor fark ediliyor yani.

Sürücüler güncel.

Adobe uygulamaları kurulu bile değil dün format attığımız için. Ayrıca format atmadan önce Adobe Photoshop falan kullanmak istiyordum onda da zorlandı. Turbo mod açık olsa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı