RTX 3060 FPS sürekli aynı

emretutun

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
RYZEN 9 5900HX
Merhabalar, bilgisayarımda FPS maksimum ayarlarda ve minimum ayarlarda aynı FPS değerlerini gösteriyor. Ayarları ne kadar arttırsam da azaltsamda FPS'yi ne aşağı ne yukarı çekebiliyorum (V-Sync gibi ayarlar kapalı) Windows 11 kullanıyorum, sistemim Ryzen 9 5900HX, RTX 3060 6 GB, 16 GB RAM.

NVIDIA Denetim Masası'na gir. 3D ayarlarının yönetilmesine tıkla. Sağ üstte varsayılanları geri yükleyi tıkla ve onayla. GeForce Experience'tan driver güncel değilse güncelle.

Dediğiniz gibi yaptım. FPS değeri Ultra high ayarlarda 110 FPS civarındaydı Ultra Low ayarlarda 130 civarlarındaydı. Bir de şunu fark ettim minimum ayarlarda ekran kartının yüzde.
30-40'ı kullanılıyor. Oyun olarak F1 2020 de denedim.

30-40'ı kullanılıyor.
Bazı oyunlarda olabilir. Ekran kartının gücüne göre grafik ayarını seçmelisin. Ekran kartı kullanımı düşükse, grafik ayarlarını yükselttiğinde GPU kullanımı da artacaktır. Çözünürlüğü de yükseltmek işe yarar. Diğer oyunlarda yüksek grafiklerde Ekran kartı kullanımı da yüksekse sorun yok. Aygıt yöneticisinden kurulmamış sürücü varsa kontrol et. CPU chipset sürücülerini kurmadıysan kur. Anakartın sitesinden indirip kurabilirsin.

Geri
Yukarı