RTX 3060 Frekansı Düşmüyor

ali ozkan38

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
RYZEN 7 5800 X3D
Oyun açtığımda ya da Windows'da herhangi bir işlem yaptığımda GPU saat frekansı ve bellek saat frekansı bu değerlere geliyor ve düşmüyor.

Dosya Ekleri

• 222.jpg
    222.jpg
    673 KB · Görüntüleme: 43
Hocam NVIDIA Denetim Masası'ndan varsayılan ayarlara çekmeyi denediyseniz yeni bir sürücü yükleyip dener misiniz eğer yine aynısı olursa NVIDIA denetim masasında hata ayıklama modu var onu kullanın o ayar sizin ekran kartınızın fabrika ayarlarına yani GPU saat hızı ve bellek frekansını düzeltecektir diye düşünüyorum eğer bunlardan hiçbiri olmadıysa Technopat forumda ekran kartı BIOS'u değiştirmeyle alakalı konular ve Technopat'ın YouTube kanalında ise ekran kartı biosunun nasıl değiştirileceğine dair video var ama bu işlemin riskleri var ona göre yapın benim çözümlerim bu kadar eğer son adımı yapamayacaksanız ki haklısınızda kartın garantisi falan varsa iade edebilirsiniz çünkü böyle kullanmak ömrünü kısaltabilir ve denemediyseniz GPU'yu tam frekansta kullanmasına sebep olabilecek bir virüs olmadığından da emin olun önerim Malwarebytes ile tarama yapmanız kesin bir şey söyleyemediğim için özür dilerim çok yardım etmek isterim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı