Çözüldü RTX 3060 GPU boşta yüksek MHz çalışması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Osman Nuri23

Hectopat
Makaleler
2
İyi günler arkadaşlar, bilgisayarımın aniden ekranı donması sebebiyle bugün Windows 11'e geçmiştim. Aniden ekran donma sorunu çözülse de GPU kullanılmadığı halde hala yüksek MHz'lerde gösteriyor MSI Dragon Center'da. Windows 11 tüm güncellemelerini yaptım. BIOS güncel. Driverlar güncel. Yüksek MHz kullanımını nasıl aşağı indiririm?

Ekran görüntüsü 2022-01-02 162555.png

Sistem özelliklerim fotoğrafta yazıyor. Eskiden GPU aktif değilken clock değerleri n/a yazardı. Windows 11'e geçtim güncellemeleri kurduktan sonra yine GPU boştayken clock değerleri yüksek. Hiçbir türlü düşmüyor ne yaptıysam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükleyip ekran görüntüsü atar mısın?

Sorunum güncellemelerden sonra tekrardan başladı yüksek mhz olayı. Ekran resmi de altta saniyede bir gpu mhz 1402 den 420'e düşüyor. Sıcaklıkta 52 dereceden 0 dereceye düşüyor saniyelik böyle bir değişim oluyor.
Ekran görüntüsü 2022-01-02 165022.png
Ekran görüntüsü 2022-01-02 165238.png

Sorunum güncellemelerden sonra tekrardan başladı yüksek MHz olayı. Ekran resmi de altta saniyede bir GPU MHz 1402'den 420'e düşüyor. Sıcaklıkta 52 dereceden 0 dereceye düşüyor saniyelik böyle bir değişim oluyor.Eki Görüntüle 1259175

Hocam görev yöneticisinde GPU'yu kullanan uygulama vs var mı?

Peki oyunlar ya da kullandığın programlar cracklimi?
Hayır hocam crackli değil şu an bilgisayarda oyun da yüklü değil. Hatta hiç bir şey yüklü değil ekstra. Bu durum anormal mi onu da söylerseniz sevinirim. Sıcaklıklarda düşük yani. Chrome kapatıldığında işlemci sıcaklığı 45 gpu 42 dereceydi.

Hayır hocam crackli değil şu an bilgisayarda oyun da yüklü değil. Hatta hiçbir şey yüklü değil ekstra. Bu durum anormal mi onu da söylerseniz sevinirim. Sıcaklıklarda düşük yani. Chrome kapatıldığında işlemci sıcaklığı 45 GPU 42 dereceydi.

Hocam sıcaklıklar normal
PC çift ekran kartlımı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı