Çözüldü RTX 3060 GPU boşta yüksek MHz çalışması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Osman Nuri23

Hectopat
Makaleler
2
İyi günler arkadaşlar, bilgisayarımın aniden ekranı donması sebebiyle bugün Windows 11'e geçmiştim. Aniden ekran donma sorunu çözülse de GPU kullanılmadığı halde hala yüksek MHz'lerde gösteriyor MSI Dragon Center'da. Windows 11 tüm güncellemelerini yaptım. BIOS güncel. Driverlar güncel. Yüksek MHz kullanımını nasıl aşağı indiririm?

Ekran görüntüsü 2022-01-02 162555.png

Sistem özelliklerim fotoğrafta yazıyor. Eskiden GPU aktif değilken clock değerleri n/a yazardı. Windows 11'e geçtim güncellemeleri kurduktan sonra yine GPU boştayken clock değerleri yüksek. Hiçbir türlü düşmüyor ne yaptıysam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran görüntüsü 2022-01-02 172443.png

Teşekkürler sorunum çözüldü. Sizin dedikleriniz yanında güç yönetimi modunu maksimum performansı tercih etten normale alınca sadece oyun sırasında güç emme başlıyor kart. Eskiden oyun dışında bu Mhz'ler ve GPU sıcaklığı N/A yazardı o bugmuş. MSI ve gelen güncellemelerle o düzeltilmiş. Maksimum performans modunda ekran kartı her halükarda fazla mhz çekiyor. Onun da sıkıntı olmadığını gördüm. Benim asıl sorunum bilgisayar ekranının aniden donmasıydı o da W11'e geçince düzeldi. Konu kapanabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı