Çözüldü RTX 3060 GPU kullanımı %0

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertcedes

Attopat
Daha fazla  
Merhaba.

R5 3600.
Palit 3060.
Kingston Fury 3200MHz 2x8 RAM.
B550 BIOSTAR anakart.

Sistem üstte belirttiğim gibi. Herhangi bir oyuna girdiğim zaman gayet normal başlıyor her şey ama aradan kısa bir süre geçtikten sonra GPU kullanımım neredeyse 0'a kadar düşüyor. Sıcaklık değerleri gayet normal 65 75 arasında geziyor GPU kullanımı normal 97 100 arası geziyor ama 3-4 dakikada bir %2 - %3'e kadar düşüyor.
NVIDIA'nın kendi programından takip ediyorum oyun içi değerleri drop girdiği anda tüm çekirdek performansları çalışma frekansı fan hızı her şey düşmeye başlıyor.
Yazılımsal olarak herhangi bir değişiklik yapmadım uygulama üstünde stok olarak duruyor yani. Başına gelen var mı yardım edebilecek? :(

Çözüm
Psu Aigo GP650 Bronze
Sorun çözüldü arkadaşlar sorun bundan kaynaklıymış.

Öncelikle BIOS ekranına giriş yapınız. Advanced-hardware monitor adlı başlıkları takip ediniz. A. I. TP Monitor/PWM Processor hot adlı özelliği disabled yaparak ayarları kaydedebilirsiniz. Ayarları kaydedip sistemi başlatıp drop durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
Valorant da arada sırada oluyor çok nadir ama God of War veya GTA 5, Cyberpunk gibi büyük yapımlarda en kötü 5 dakikada bir yapıyor.

Afterburner ile bakmadım hiç.
Afterburner ile değerler düştüğünde ekran görüntüsü atın buraya.

Afterburner ile bakın.

Tamamdır kurduktan sonra SS yakalayabilirsem yollarım buraya.
11.jpg
11123.jpg
Adsız.jpg

Afterburner ile değerler düştüğünde ekran görüntüsü atın buraya.

Bu şekilde hocam.

Son düzenleme:
Psu Aigo GP650 Bronze
Sorun çözüldü arkadaşlar sorun bundan kaynaklıymış.

Öncelikle BIOS ekranına giriş yapınız. Advanced-hardware monitor adlı başlıkları takip ediniz. A. I. TP Monitor/PWM Processor hot adlı özelliği disabled yaparak ayarları kaydedebilirsiniz. Ayarları kaydedip sistemi başlatıp drop durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı