RTX 3060 i5 12400F sisteme soğutucu alınır mı?

en6ixn

Femtopat
Daha fazla  
Bir süre önce babamın da biraz para eklemesi sayesinde bir bilgisayar alabildim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığım bilgisayar bu.

Benim sizden isteğim bir sisteme bakıp soğutucu gerekip gerekmediğini belirtmeniz, eğer ki soğutucu gerekiyorsa F/P bir öneri yapmanız benim için çok iyi olur.
Teşekkür ederim.

Bir süre önce babamın da biraz para eklemesi sayesinde bir bilgisayar alabildim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aldığım bilgisayar bu.

Benim sizden isteğim bir sisteme bakıp soğutucu gerekip gerekmediğini belirtmeniz, eğer ki soğutucu gerekiyorsa F/P bir öneri yapmanız benim için çok iyi olur.
Teşekkür ederim.
Hocam bence hangi oyunları oynayacağınıza göre değişir. 55 - 60 çok çok yüksek değerler değil.

Lakin yüksek ayarlarda AAA oyunlar oynayacaksanız soğutucu ihtiyacınız olabilir. En azından işlemcinin sağlığı için.

Aldığım bilgisayar bu.

Teşekkür ederim.

Çok gerekli değil gibi ama illaki almak istiyorsan milli soğutucumuzu al derim.

Hocam bence hangi oyunları oynayacağınıza göre değişir. 55 - 60 çok çok yüksek değerler değil.

Lakin yüksek ayarlarda AAA oyunlar oynayacaksanız soğutucu ihtiyacınız olabilir. En azından işlemcinin sağlığı için.

Genelde oynadığım oyunlar bilgisayarı pek zorlayacak oyunlar değil.

Valorant, Minecraft gibi oyunlar oynuyorum fakat arada rdr2 de oynuyorum arkadaşlarımla ekran açıp genelde zorlamayacak oyunlar oynuyorum yani fakat arada da zorlayıcı oyunlar oynadığım oluyor

Genel itibari ile yeterli geliyor 12400F'e stok soğutucu. Kasanın önü de mesh bir yapıda, serin bir yerde kullanacaksan sorun olmaz.

Sıcaklıkları test etmen lazım, 80-85'in üzerini görmüyorsa sorun olmaz.
Hocam en fazla gördüğüm değer rdr2 de işlemci de ekran kartı da 71 derecenin üstüne çıkmadı
teşekkür ederim

Geri
Yukarı