RTX 3060 i5 12400F Valorant düşük FPS

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistemim Valorant Low ayarlarda 190-350 arası sürekli gidip geliyor hiç sabit kalmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Diğer oyunlarda deneme şansım olmadı ama galiba sadece Valorant için geçerli bu aynı sistem aynı oyun çok fazla şikayet var forumda.

Bende de aynı işlemci mevcut, FPS oyunlarında düşük FPS alıyorum. Normal bir durum.
Bende de aynı işlemci mevcut, FPS oyunlarında düşük FPS alıyorum. Normal bir durum.
hava soğutma bi soğutucu olsam iş görür mü ? Stok yüzünden ısındığı için olamaz mı bu durum
Ani FPS düşüşleri ile karşılaşmıyorsanız FPS'in arada düşüp çıkması çok normal.
Peki hocam hava soğutucu alsam ? Stok yüzünden bu durumdan olamaz mı

hava soğutma bi soğutucu olsam iş görür mü ? Stok yüzünden ısındığı için olamaz mı bu durum
Ani FPS düşüşleri ile karşılaşmıyorsanız FPS'in arada düşüp çıkması çok normal.
FPS oyunları FPS sabit kalmaz dalgalanır.
İşlemci 90 üzerine çıkmadığı sürece FPS düşmez 90'a çıkınca kendi performansını düşürür.
Normal mi karşılıyorsunuz yani

Peki hocam hava soğutucu alsam? Stok yüzünden bu durumdan olamaz mı?

Her şey yüzünden olabilir bu FPS düşüşleri. Oyunun optimizasyonu, kasanın çok ısınması, oyundaki anlık efektlerin çoğalması vs. eğer FPS değerinin sabit bir değerde kalmasını istiyorsan oyunun ayarlarından ayarlayabilirsin.

Geri
Yukarı