RTX 3060 i7-12700h vs RTX 3070 i7-11800h

G serisinin tepeye oynamadığını biliyorum ama fiyatına göre sunduklarıyla çok F/P bir ürün. Acer'de 20 küsur ms gecikmeli bir panel varken bunda LG üretimi 165Hz G-Sync panel var en basitinden. Belleğinden, SSD'sine en kaliteli markalar kullanılıyor. Legion serisine göre de fiyat avantajı var. Ben Acer ve Dell arasından Dell'i seçerim. Adamlar Alienware markasıyla ezelden beri Gaming bilgisayar üretiyor. Bir Alienware olmasa da G serisi de mühendislik açısından başarılı cihazlar. Bu arada bendeki Dell G15 5521 modelinde de 140W. Gelişmiş optimus mevcut ama BIOS ayarı yüzünden "Hayır" olarak gözükmekte.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-28 165931.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-28 165931.png
    86,1 KB · Görüntüleme: 24
G serisinin tepeye oynamadığını biliyorum ama fiyatına göre sunduklarıyla çok F/P bir ürün. Acer'de 20 küsur ms gecikmeli bir panel varken bunda LG üretimi 165Hz G-Sync panel var en basitinden. Belleğinden, SSD'sine en kaliteli markalar kullanılıyor. Legion serisine göre de fiyat avantajı var. Ben Acer ve Dell arasından Dell'i seçerim. Adamlar Alienware markasıyla ezelden beri Gaming bilgisayar üretiyor. Bir Alienware olmasa da G serisi de mühendislik açısından başarılı cihazlar. Bu arada bendeki Dell G15 5521 modelinde de 140W. Gelişmiş optimus mevcut ama BIOS ayarı yüzünden "Hayır" olarak gözükmekte.

Panel farkina bir sey diyemem dogrudur. Ancak mobil 3060'da QHD bir panel icin gucsuz kaliyor. Muhendislik acisindan basarili olduguna katilmiyorum. Zira ortalamanin uzerinde sorun veren bir cihaz muhendislik olarak basarili olamaz. Ek olarak ters lehim cihazi inceltmek icin yapilan bir islem. Boyle bir cihazda asla kullanici dostu degil.

Dediğiniz kadar sorunlu bir model değil. Forumda dolaşan bir konu var o kadar. İnsanlar her Dell G15 konusuna yapıştırıyor. Konudaki sorunları kullanıcı olarak yaşamadım. Yazılım hariç. Yazılımı da yeterli.

Zaten yazılımından şikayet ediliyor, son çıkan modellerinde bile yazılımsal anlamda sıkıntı yaşayan çok mavi ekran mi dersin Control Center'in düzgün çalışmaması mı dersin. Bir cihaz alırken performansi kadar yanında yazılım desteğinin de önemi vardır, sorunla ugrastiracak bir model almak yerine Nitro alıp otururum daha iyi.

Geri
Yukarı