RTX 3060 i9 13900K sistemde oyunların çoğu çöküyor

Komutan_Logar1

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir kasa topladım ve bazı oyunlar oynadıktan yarım saat sonra çöküyor. Genel olarak Steam haricindeki(Epic Uplay) oyunlar. Bazı oyunlar hiç çökmedi.
İlk başta ısınma problemi zannettim ama 75 bazen de 80-85 arası. Kafayı yemek üzereyim artık.
Sistem;
RTX 3060.
i9 13900K.
ASUS TUF Gaming B760M-Plus Wi-Fi D4 anakart.
Gamdias auro 360mm sıvı soğutma.

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı olabilir. Sürücüleriniz güncel ise eski sürücüleri yükleyin, (2-3 sürüm öncesi).

Ben de RTX 3060 kullanıcısıyım ve çökme sorunları yaşıyorum. Şu an söylediğim çözümü deneme fırsatım olmadı evde değilim.

1. Hangi bileşenin ısısını belirttiniz?
2. Çöken oyunların isimlerini belirtin.
3. Kişisel yorumum, üzerininize alınmyın ama o anakart sisteme küfür gibi olmuş.
CPU temp. 80-85
GPU 52-53
Ac unity ve mafia 3 de donup hata vermeden kapanıyor.
Ac oddyse hata raporu bildir çıkıp kapanıyor.

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı olabilir. Sürücüleriniz güncel ise eski sürücüleri yükleyin, (2-3 sürüm öncesi).

Ben de RTX 3060 kullanıcısıyım ve çökme sorunları yaşıyorum. Şu an söylediğim çözümü deneme fırsatım olmadı evde değilim.
Mesela cs mafia 1 ac rogue ve mafia 2 de hiç karşılaşmadım.Şuan tüm sistem güncel win 11 de dahil

CPU temp. 80-85
GPU 52-53

Mesela cs mafia 1 ac rogue ve mafia 2 de hiç karşılaşmadım.Şuan tüm sistem güncel win 11 de dahil
Eski sürümde de spiderman de oyundan atmışlığı bir çok kez vardı.

CPU temp. 80-85
GPU 52-53
Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi sürücü sürümleriniz güncel mi?

360mm sıvı soğutucu kullanmanıza rağmen 80 derecelere ulaşmanız çok ilginç. Aynı işlemciyi 240mm sıvı soğutucu ile kullanıyorum, oyunlarda 60-70 arası gidip geliyor.

AC Odyssey'de aldığınız hata raporundaki açıklama nedir?

Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi sürücü sürümleriniz güncel mi?

360mm sıvı soğutucu kullanmanıza rağmen 80 derecelere ulaşmanız çok ilginç. Aynı işlemciyi 240mm sıvı soğutucu ile kullanıyorum, oyunlarda 60-70 arası gidip geliyor.

AC Odyssey'de aldığınız hata raporundaki açıklama nedir?
Sürücülerim güncel.Bazen 90 lara kadar çıkıyor odyyse de.Ama oyunlarda genel olarak 75-85 arası.
AC odyssede deneyip hemen bildireyim.

O soğutma da yakışmamış ki zaten 85 dereceye çıkmasına engel olamıyorsa pek işe yaradığı da söylenemez. Kapanma sorunu bundan değildir ama, işlemci sıcaklığından dolayı bi kapanma olsa sistem tümden kapanır.
Bütçem çıkışmamıştı yazın değiştirmeyi düşünüyorum zaten.

PSU kaynaklı gibi geliyor bana. Ayrıca sıvı soğutucu işlemciye temas etmiyor olabilir.
700 watt bi psu olması lazım.

Geri
Yukarı