RTX 3060 için hangi marka alınmalı?

Madem çok detay istiyorsunuz kendiniz araştırınız saat hızlarına bakın 3 fanlı ekran kartı ile 2 fanlı ekran kartı bir olur mu?
Sebebini belirtmen gerekir soğukluk konusunda 2 fanlı olanda 70 dereceyi geçmiyecektie FPS konusundada fark olmiyacağını düşünüyorum. Lütfen sebenp belirtmeden yazmayınki bende ona göre karar verebileyim.

Madem çok detay istiyorsunuz kendiniz araştırınız saat hızlarına bakın 3 fanlı ekran kartı ile 2 fanlı ekran kartı bir olur mu? Ayrıca sıfır ekran kartına mağazalardan 3000 TL fazla para vermenize gerek yok. 2. el birkaç aylık ekran kartıda alınır. 8500- 9000 bandında ekran kartı çok sayıda var sarı sitede.

@yunusbilgis0 Nasıl bir kronik sorun bu? Kronik sorun değildir o. İlk defa duyuyorum. Sana gelen kart arızalı olmasın? 5700X ile 6600 XT kullanan tanıdıklarım var. Sorun yok. 6000 serisinde sorun yaşayan kişi sayısı az her zaman söylediğim gibi. 6750 XT Merc yapıştır. Baktın sorun yaşıyorsun tüm durumları deneriz olmadı iade edersin. İade etme diye kafana silah dayayan yok.

@yunusbilgis0 Nasıl bir kronik sorun bu? Kronik sorun değildir o. İlk defa duyuyorum. Sana gelen kart arızalı olmasın? 5700X ile 6600 XT kullanan tanıdıklarım var. Sorun yok. 6000 serisinde sorun yaşayan kişi sayısı az her zaman söylediğim gibi. 6750 XT Merc yapıştır. Baktın sorun yaşıyorsun tüm durumları deneriz olmadı iade edersin. İade etme diye kafana silah dayayan yok.
Kafama silah dayıyan olmasada benim elimde bilgisayar olmadığı sürece her gün 500 tlyr yakın para kaybediyorum işimi yapamıyorum. Bu yüzden iade işleriyle uğraşmak istemedim. Şöyle bende çok can atarak almak istiyorum rx serisini ama malesef mümkün değil o zaman kaybetme riski. 3060 ve 3060 ti ile ilgili konuşsak daha iyi olur benim için ve kutusuz kart alınırmı trendyoldaki satıcılardan vs
Bu bir kronik sorun forumlarda araştırırsanız yabancı forumlarda özellikle yaşayan çok insan var anladığım kadarıyla birisine düzgün çalışıyor birisinde çalışmıyor. Bana gelen kart bozuk değil başka bilgisayara taktığımda fps drop vs hiçbişe olmadı sadece benim bilgisayarımda.

@yunusbilgis0 6600 XT'de sorun yaşaman 6750 XT'de yaşayacağın anlamına gelmiyor. Kutusuz kart sorun çıkarmaz. Sıfır ve garantili sonuçta. NVIDIA alacaksan bu bütçede maksimum 3060 Ti var ama benim önerim hala 6750 XT almandan yana. 3060 ile 3060 Ti arasından 3060 Ti yapıştır.

Son düzenleme:
Madem çok detay istiyorsunuz kendiniz araştırınız saat hızlarına bakın 3 fanlı ekran kartı ile 2 fanlı ekran kartı bir olur mu? Ayrıca sıfır ekran kartına mağazalardan 3000 TL fazla para vermenize gerek yok. 2. el birkaç aylık ekran kartıda alınır. 8500- 9000 bandında ekran kartı çok sayıda var sarı sitede.
Saat hızları max. 3-5 FPS fark atıyor. Zaten şuan çoğu kart benzer saat hızlarında çalışıyor. En fazla ROG 1950MHZ de çalışıyorsa en ucuz 3060Ti 1890MHZ saat hızında çalışıyor bu fark da FPS e gözle görülemeyecek kadar az etki ediyor. Ki şöyle bir durum var ROG Strix 3060Ti a verilen parayla Galax 3070Ti alınabiliyor. ROG kartlar güzel olmasına karşın fiyatları gereksiz yüksek.
Normalde Asus Fanboyuyum fakat fiyatları cidden pahalı ve diğer modeller arasında fark yok denicek kadar az.

Ben Asus Rog Strix modelini aldım aşırı memnunum. Boşta 43 derece tam yükte rdr2 gibi oyunlarda 58 dereceyi asla geçmiyor. Fanları da bir hayli sessiz. Ayrıca tüm markaların en güçlü saat hızına sahip. 1912 MHZ e kadar ulaşıyor oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı