RTX 3060 için işlemci, anakart ve RAM önerisi

Merhaba RTX 3060 ekran kartına sahibim şu an kullandığım işlemcim RDR2 Bannerlord tarzı oyunlarda ısınıyor ve soğutucum soğutmak için fazla ses çıkartıyor. Aradığım tek özellik darboğaz ve performans sorunu olmaması bütçe kesin değil ama toplam 5-6kyı geçmezse iyi olur indirimlerde alacağım. RAM 32 GB olabilirse sevinirim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Şu an kullandığın sistemin özellikleri neler? Yeni ise 0'dan Anakart almaya gerek kalmaz BIOS Update ile kullanabilirsin

Öncelikle kendim 3060 Ti ekran kartı kullanıyorum. 16 GB RAM her türlü yetiyor. 32 alırsan performansta çok az bir oynama olur. Pek bir işe yaramaz. İşlemci olarak Ryzen 5 5600 alabilirsin her türlü işine yarar. Anakart da MSI b 550 m Pro öneririm.

Şu an kullandığın sistemin özellikleri neler? Yeni ise 0'dan anakart almaya gerek kalmaz BIOS Update ile kullanabilirsin.

Sistemi 2018'den beri kullanıyorum ekran kartını değiştireli 1 ay oldu H310 anakart var yani işlemci ile ikisini değiştireceğim kesin olarak.

Öncelikle kendim 3060 Ti ekran kartı kullanıyorum. 16 GB RAM her türlü yetiyor. 32 alırsan performansta çok az bir oynama olur. Pek bir işe yaramaz. İşlemci olarak Ryzen 5 5600 alabilirsin her türlü işine yarar. Anakart da MSI b 550 m Pro öneririm.

RAM'i performans için istemiyorum RAM 2600 MHz oldukça düşük ve Cities Skylines aşırı RAM tüketiyor ondan dolayı RAM'i değiştireceğim. Şu anda kullandığım anakart dümdüz ışık vs yok üzerinde yani ışıklı vs olmasınada gerek yok.

Ya bence Ryzen 5600 al bir de sıvı sogutucu al RAM'e gerek yok bence.

Zaten kule tipi soğutucum var Cooler Master'ın gerek yok yani sıvı soğutmaya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı