RTX 3060 için sistem önerisi

Bütçe
15.000

regillon

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Yakın bir arkadaşıma sistem toplayacağız, ekran kartı halihazırda var. Sadece diğer parçaları için önerinizi istiyorum.

Gigabyte GeForce RTX 3060 vısıon OC 12 GB.

COOLER MASTER SickleFlow 120 ARGB 120mm Fan | ITOPYA egzoz fanı.

Son düzenleme:

CORSAIR 16GB (2x8GB) Dominator Platinum RGB Siyah 3000MHz CL15 Dual Kit Ram | ITOPYA iki tane.

İşlemciyi Ryzen 7 5800X yapıp SSD'yi de 1TB yapsak kötü olur mu? Bütçe konusunda sıkıntı yok.

RAM'i değiştireceğim yanlış linki atmışım zaten.

Ben olsam böyle yapardım ama siz diğer arkadaşlara ve diğer konulara bakabilirsiniz.
Diğer parçaların da değişmesi gerekir mi?

Anakart ile uyumlu ama daha üst düzey bir anakart alabilirsiniz para sıkıntısı yoksa tekrar dizebilirim sistem.

RAM'i değiştireceğim yanlış linki atmışım zaten.

Ben olsam böyle yapardım ama siz diğer arkadaşlara ve diğer konulara bakabilirsiniz.

Anakart ile uyumlu ama daha üst düzey bir anakart alabilirsiniz para sıkıntısı yoksa tekrar dizebilirim sistem.

5600X 3060'a bayağı bayağı yeter merak etmeyin.

Anakart yeterliyse 3060 ve 5800X için bir sistem dizebilir misin rica etsem. Tabi 5800X 3060 için iyiyse, pek anlamıyorum ben sistemlerden.

İyi hocam fakat gerek yok bence 5600X yeterli yeni bir sistem yaptım bu daha iyi monitörü almanıza gerek yok öylesine koydum.

İyi hocam fakat gerek yok bence 5600X yeterli yeni bir sistem yaptım bu daha iyi monitörü almanıza gerek yok öylesine koydum.

Bu sistemi almanızı tavsiye ederim.
AOC 27" C27G2ZE 240Hz 0.5ms 2xHDMI DP VA FHD Curved Freesync Premium Gaming Monitör | ITOPYA monitör de alacaksanız bunu alın derim fiyat tam 15k oluyor.
Eğer 5800X istiyorum diyorsanız monitör almayıp alabilirsiniz. Bir şey değiştirmeye gerek yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı