RTX 3060 ile i3 işlemci uyumlu olur mu?

Ryzen ile Intel arasındaki fark tam olarak ne yani biliyorum Ryzen fiyat olarak daha uygunda özellik olarak farkları ne daha mı iyi Ryzen.
Ryzenin performansını intelin performansına tercih ediyorum. Ayrıca intelin soğutma sıkıntısını da eski sistemimde yaşamıştım. Aynı nesil intel ve ryzen işlemcilerinde ryzen daha iyi olduğunu kendi sistemimden biliyorum ve youtubeden izleyebilirsiniz. Youtubeda birçok fps testi mevcut sistemler için.

Bu 13100F daha mı iyi yoksa daha mı kötü oluyor.

25 bin sadece kasa için.

Tamamdır teşekkür ederim yardımınız için.

O fiyata 3060 kesinlikle alınmaz. Az daha çıkıp buna bakın ekran kartı 3080'den güçlü işlemci ise 12400F'e eşit/güçlü.

Ryzen'in performansını Intel'in performansına tercih ediyorum. Ayrıca Intel'in soğutma sıkıntısını da eski sistemimde yaşamıştım. Aynı nesil Intel ve Ryzen işlemcilerinde Ryzen daha iyi olduğunu kendi sistemimden biliyorum ve YouTube'dan izleyebilirsiniz. YouTube'da birçok FPS testi mevcut sistemler için.

Peki Intel i7 veya i5'e hangi Ryzen sistemi denktir. Bilginiz var mı bu konu hakkında?

O fiyata 3060 kesinlikle alınmaz. Az daha çıkıp buna bakın ekran kartı 3080'den güçlü işlemci ise 12400F'e eşit/güçlü.

VOK-SUMMER WIN/Intel Core i3 13100F/ASUS GeForce RTX 3060 DUAL OC 8GB/16GB DDR4/480GB NVMe M.2 SSD/Windows 11 Home SL/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM peki sizce bu sistem nasıl. Şimdi sizin attığınız sistemi de inceleyeceğim.

i7 ve i5'in hangi nesil ve model olduğunu bilmeden yorum yamak imkansız. İsterseniz bana işlemci için ayırdığınız bütçeyi belirtebilir bende ona göre işlemci bakabilirim.

Model olarak bir şey diyememde nesil olarak 11. nesil ve üstü olsa benim için kafidir. Bütçe olarak da en fazla 25 bin.

Alınır. İşlemci Ryzen 5 5500 ve i5 11400F'den güçlü.

Peki sizce yükseltme yapmalı mıyım? Çünkü okuma ve yazma hızı düşüktü ve sıvı soğutma falan yoktu. Sizce bunları eklemeli miyim yoksa böyle bile güzel mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı