RTX 3060 ile mining yapılmalı mı?

Zararı olmaz olur mu? Bir şeyi tam güçte çalıştırmak ile minimum çalıştırmak nasıl aynı etkiyi verebilir? Uzun vadede ömründen çalar hızlıca. Özetle böyle. Eğer sistemi zorlukla falan aldıysanız bulaşmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararı olmaz olur mu? Bir şeyi tam güçte çalıştırmak ile minimum çalıştırmak nasıl aynı etkiyi verebilir? Uzun vadede ömründen çalar hızlıca. Özetle böyle. Eğer sistemi zorlukla falan aldıysanız bulaşmayın.
Herkes farklı bir şey söylüyor😶

8 Aydır mining yapıyorum. 6 ay RX 570 8GB 2 aydır da RTX 2060 olmak üzere 2 sistem ile yapıyorum. Sıcaklıkları stabil tuttuğun müddetçe bir şey olmaz. Isınmasını engellemek için en doğru undervolt ayarını bulursan hem sıcaklıkların düşer hem de kazım güçün aynı kalır. Tecrübesi olmayan, kulaktan doğma bilgiler söyleyenlere itimat etmeyiniz. Başlayıp başlamamanız size kalmış.

Satmayı önümüzdeki 2 3 yıl düşünmüyorum ama 3 yıl mining den kazandığım o zararı karşılamaz mı?
Hocam mining yapacaksanız aylık 50 100 kazanırsınız, çünkü sizin mantığınız 7/24 mining yapsın değil. Oyun oynamadığım zamanlar açayım kalsın kafası.

Yeni konular

Geri
Yukarı