RTX 3060 ile RTX 3060 Ti arasındaki farklar nelerdir?

1080P'de kart kendini tam kullanmaz güçlü bir kart olduğu için. 1080P'de RX 6600 XT daha iyi ama RX 6700 XT alınabiliyorsa alınmalı. Büyük bir problem yaşamazsınız 1080P'de.

Hım anladım mesela örneğin bir oyunda 6600 XT ile kaç FPS alırım 6700 XT ile kaç FPS alırım? Ve de 1080p için 6700 XT ile hemen hemen % kaç oranında darboğaz olur onu da öğrenebilir miyim?

İşlemciyi i5-13400F kullanacağım herhangi bir darboğaz olmaz diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
darboğaz yaşayacağını sanmıyorum. Zaten tüm oyunları en yüksek grafiklerde oynayacaksındır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
darboğaz yaşayacağını sanmıyorum. Zaten tüm oyunları en yüksek grafiklerde oynayacaksındır.

2K performans sunan 6700 XT kart ile 1080p monitörde mi darboğaz yaşamam?

2K performans sunan 6700 XT kart ile 1080p monitörde mi darboğaz yaşamam?

Videodaki adam yaşamıyor. Sadece Elden Ring de darboğaz var onun sebebi ise Elden Ring'in 60FPS'e sabit olması. İ5 13400F güçlü bir işlemci besleme konusunda sorun yaşamaz.

Videodaki adam yaşamıyor. Sadece Elden Ring de darboğaz var onun sebebi ise Elden Ring'in 60FPS'e sabit olması.

Hım anladım yardımınız için çok sağ olun umarım herhangi bir darboğaz yaşamam.

Sorun yaşamazsın.

Kanka kasayı almadıysan onu alma başka önerelim gereksiz pahalı ve küçük bir kasa ekran kartın sığar ama ucu ucunu kötü olur bence.

Bunu alabilirsin.
Bu kasa asus'a göre daha mı iyi henüz daha kasa almadım

Son düzenleme:
Hım anladım yardımınız için çok sağ olun umarım herhangi bir darboğaz yaşamam.

Bu kasa asus'a göre daha mı iyi henüz daha kasa almadım
Daha geniş bir kasa bu. Asus kasa gereksiz pahalı bence ben olsam bunu alırdım. Asus olana ekran kartın sığıyor ama ucu ucuna soğutma açısından da iyi olacağını düşünmüyorum ben.

@GalaxySal450 siz de fikrinizi söyler misiniz hocam?

Videodaki adam yaşamıyor. Sadece Elden Ring de darboğaz var onun sebebi ise Elden Ring'in 60FPS'e sabit olması. İ5 13400F güçlü bir işlemci besleme konusunda sorun yaşamaz.
Tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın
Böyle bir sistem için güzel bir anakart önerebilir misiniz piyasada o kadar çok anakart var ki hangisi en uyumlu, fiyat performans olarak en iyisi olur karar veremiyorum

Anakart bütçesi nedir?

3000-3500 TL civarı

1080P'de kart kendini tam kullanmaz güçlü bir kart olduğu için. 1080P'de RX 6600 XT daha iyi ama RX 6700 XT alınabiliyorsa alınmalı. Büyük bir problem yaşamazsınız 1080P'de.

i5-13400F işlemci ile ASUS Prime B660-Plus D4 Anakart uyumlu mudur?

1080p'de kart kendini tam kullanmaz güçlü bir kart olduğu için. 1080p'de RX 6600 XT daha iyi ama RX 6700 XT alınabiliyorsa alınmalı. Büyük bir problem yaşamazsınız 1080p'de.

Son düzenleme:
3000-3500 TL civarı

i5-13400F işlemci ile ASUS Prime B660-Plus D4 Anakart uyumlu mudur?

Uyumlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı