RTX 3060 ile Ryzen 5 5600X darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Loyd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 170
İmkansız. 4060 bile besler 5600x.
AMD Ryzen 5 3600
GTX 1650 OC
16GB RAM
MSI A520M A-PRO
KIOXIA 500GB SSD
MSİ SPATİUM 390 1TB M2 SSD
CORSAIR CARBIDE SPEC-5

Peki onları alınca bu sistemde başka ne değişiklikler yapmam gerekiyo ayrı olarak 550w Psu var

AMD Ryzen 5 3600.
GTX 1650 OC.
16 GB RAM.
MSI A520M A-PRO
Kioxia 500GB SSD.
MSI Spatium 390 1TB M.2 SSD.
Corsair Carbide Spec-5

Peki onları alınca bu sistemde başka ne değişiklikler yapmam gerekiyor ayrı olarak 550W PSU var.

Anakartının BIOS'unu güncelledin mi? Güncellemezsen R5 5600X takamazsın o anakarta.

Aşırı RAM tüketen oyunlara yönelecekseniz belki 32 GB yükseltmek düşünülebilir ama ben olsam ellemezdim.
İşlemci soğutucunuz 5600x için yeterli değilse onu güncelleyebilirsiniz.
3600'ü hangi soğutucu ile kullanıyorsunuz?

hiç güncellemedim en son bilgisayarcıya götürdüğümde o güncellemiş olabilir nerden bakıcam ona
Anakart sitesinde, o model için BIOS güncellemeleri paylaşılır. USB'ye yazıp, BIOS'tan kuracaksınız.
Kurulum sırasında elektriğin kesilmemesine, sistemin kapanmamasına dikkat edin yoksa anakart garantilik olur.

Anakart sitesinde, o model için BIOS güncellemeleri paylaşılır. USB'ye yazıp, BIOS'tan kuracaksınız.
Kurulum sırasında elektriğin kesilmemesine, sistemin kapanmamasına dikkat edin yoksa anakart garantilik olur.
Evimin yakınında güvenilir bilgisayarcı var kendime güveniyorum ama yinede bilen birisine götürsem daha iyi olur.
Ayrı olarak o 3060 yerine bi arkadaş bunu önerdi

işlemci yerinede 5600 al dedi sence ne yapmalıyım

Yeni konular

Geri
Yukarı