RTX 3060 ile Ryzen 5 5600X darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Loyd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 179
Evimin yakınında güvenilir bilgisayarcı var kendime güveniyorum ama yinede bilen birisine götürsem daha iyi olur.
Ayrı olarak o 3060 yerine bi arkadaş bunu önerdi

işlemci yerinede 5600 al dedi sence ne yapmalıyım
rx 5600 - 4060ti ile 1080p çözünürlükte az da olsa darboğaz yapacaktır; monitörünüz 2k ise tercih edebilirsiniz.
Ben sizin yerinizde olsam 5600 + 4060 tercih ederdim.

Bu arada soğutma mimarisinde böyle bilinmedik markalar tercih etmek biraz riskli, iyice araştırmakta fayda var.

rx 5600 - 4060ti ile 1080p çözünürlükte az da olsa darboğaz yapacaktır; monitörünüz 2k ise tercih edebilirsiniz.
Ben sizin yerinizde olsam 5600 + 4060 tercih ederdim.

Bu arada soğutma mimarisinde böyle bilinmedik markalar tercih etmek biraz riskli, iyice araştırmakta fayda var.
Büyük ihtimal işlemci için stok kullanırım ilerleyen zamanlarda çok sıkıntı çıkarırsa güzel bi tane soğutucu alırım bide bu attığım marka sence iyi mi

Büyük ihtimal işlemci için stok kullanırım ilerleyen zamanlarda çok sıkıntı çıkarırsa güzel bir tane soğutucu alırım bir de bu attığım marka sence iyi mi?

Bayağıdır kullanıyorum Ghostrunner da en yüksek ayarlarda 1080p de Ray Tracing açık bir şekilde 55 dereceyi geçmedi.(kart 4060). Ayrıca Galax yurt dışında hayli bilinen bir markadır fakat Türkiye'de nedense pek bilinmiyor.

Bayağıdır kullanıyorum Ghostrunner da en yüksek ayarlarda 1080p de Ray Tracing açık bir şekilde 55 dereceyi geçmedi.(kart 4060). Ayrıca Galax yurt dışında hayli bilinen bir markadır fakat Türkiye'de nedense pek bilinmiyor.
Çok sağol dostum yardımcı olduğun için gerçekten teşekkürler :)

Geri
Yukarı