RTX 3060 kaç sene götürür?

Hocam ben de 1060 var 7 yıl önce çıktı. Hala götürüyor. En son RDR2yi 60fps civarında oynadım. Ancak şimdilerde değiştirme ihtiyacı hissediyorum. Cyberpunk vs oynamak için.

3060 da sizi en az bu kadar götürür diye düşünüyorum. Dlss özelliği zaten kartın eskimesini iyice yavaşlatan bir şey en az 1-1,5 sene daha katıyor ekran kartına.
1060 2016'da çıktı.
Ayrıca 2016 dan günümüze oyunların grafik gelişimleri bu sene ve önümüzdeki yıllardaki oyunların grafik gelişimleri kadar yüksek değil.
Bu sene çıkacak AAA ve AA oyunların sistem gereksinimlerine bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Hocam çok ağır kullanmıcam.
Hocam sizin götürmeden kastınız ekran kartının eski performansını kaybetmesi veya bozulması ise kuşkunuz olmasın.
Fiziki temas bile kurmadığınız için ekran kartları yüksek w vs. durumlar dışında bozulmaz.

1060 2016'da çıktı.
Ayrıca 2016'dan günümüze oyunların grafik gelişimleri bu sene ve önümüzdeki yıllardaki oyunların grafik gelişimleri kadar yüksek değil.
Bu sene çıkacak AAA ve aa oyunların sistem gereksinimlerine bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Şu an maksimum bütçem 28.000 lira bu fiyata göre en iyi bulduğum bilgisayar 3060 ve i7 12700KYDı.

Şu an maksimum bütçem 28.000 lira bu fiyata göre en iyi bulduğum bilgisayar 3060 ve i7 12700KYDı.

Çok ve çok pahalı, bu çok daha mantıklı olacaktır. Almadınız umarım onu.

Hocam sıkıntı şu sıklıkla seyahat eden birisiyim okul,ev,arkadaşımın evi filan çok yer değiştiriyorum o yüzden laptop olarak en iyi seçeneği 3060 olarak gördüm.

Geri
Yukarı