RTX 3060 karta geçiş sonrasında sistem yavaşladı

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Geçen gün RTX 3060 ekran kartı aldım. Aldığım gün eski Driver'ı silip yenisini kurdum, hiçbir sorun yoktu.
Şimdi ise bilgisayar aşırı yavaşlamış geliyor. En fazla 2 dakikada açılan bilgisayar 10 dakikada açılır oldu. Chrome'u açıp bu foruma girmem 5 dakika sürdü.
Önceden böyle değildi. Neden böyle olmuş olabilir?

Eski Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
Diğer sistem özellikleri:
i5 8400 işlemci.
16 GB RAM.
512 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinde CPU ve SSD kullanımı nasıl görünüyor?
1716405035785.png

1716405058843.png

Şu an bir de, belki çözüm olur diye ekran kartı Driver'ını güncellemeye çalışıyorum.

CPU ve SSD kullanımları şayet boşta iken böyleyse bir problem var. Sistem boştayken ikisi de %100 kullanılıyor.

Görev yöneticisinde listelenen işlemleri tek tek kontrol et. CPU ve Disk kullanımı yüksek olan bir veya birkaç işlem var mı diye bir bak.

CPU ve SSD kullanımları şayet boşta iken böyleyse bir problem var. Sistem boştayken ikisi de %100 kullanılıyor.

Görev yöneticisinde listelenen işlemleri tek tek kontrol et. CPU ve Disk kullanımı yüksek olan bir veya birkaç işlem var mı diye bir bak.
1716405931631.png

Hocam tam tersi, boşta iken her şey boşta. Ama buna rağmen çok yavaş.
Masaüstüne gelip, sağ tık>yenile bile yapamıyorum şu anda.

İşlemcinin dahili GPU'su var sanırım. Sistemden ekran kartını söküp, sistemi dahili GPU ile başlatır mısın?
Güvenli modda görev yöneticisini açınca sadece bellek ve cpu gözüküyor.
Bu arada o dediğiniz nasıl yapılıyor?

Ek olarak şey soracağım. Baska bi postta bios pili sökmek işe yarar diyorlar da, denenir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı