RTX 3060 laptop az FPS veriyor

zSakura

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3060 LAPTOP GPU
İşlemci
RYZEN 5 5600H 3.3GHz
MediaMarkt'tan RTX3060 6 GB Ryzen 5 5600H işlemcili 8 GB RAM'li (kullanilabilir 6.9GB. İslemci ekran kartına 1 GB RAM verildi) laptop aldım. CS Valorant gibi oyunlarda eski bilgisayarimdaki FPS değerini ortalama olarak aldığımı fark ettim. Sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum sizin de görüşünüzü alayım dedim.

MediaMarkt'tan RTX3060 6 GB Ryzen 5 5600H işlemcili 8 GB RAM'li (kullanilabilir 6.9GB. İslemci ekran kartına 1 GB RAM verildi) laptop aldım. CS Valorant gibi oyunlarda eski bilgisayarimdaki FPS değerini ortalama olarak aldığımı fark ettim. Sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum sizin de görüşünüzü alayım dedim.
Kaç fps alıyorsunuz?

MediaMarkt'tan RTX3060 6 GB Ryzen 5 5600h işlemcili 8 GB RAM'li (kullanilabilir 6.9GB. İslemci ekran kartına 1 GB RAM verildi) laptop aldım. CS Valorant gibi oyunlarda eski bilgisayarimdaki FPS değerini ortalama olarak aldığımı fark ettim. Sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum sizin de görüşünüzü alayım dedim.

Kaç FPS alıyorsunuz?

Eski bilgisayarda 90 100 arasıydı. Simdikinde 140-160 fps civarı. Ama drop giriyor cs:go da ki eski bilgisayarim 2014den kalma :D

Lenovo gamingli bir şeydi birazdan detaylı atayım
Lenovo ideapad muhtemelen hocam. Tek kanal ramden kaynaklanıyor. MUX switch bulunmuyor maalesef. Mümkünse laptopu harici bir monitöre bağlayıp fps'i öyle test edin. Bağlarken görüntüyü harici monitöre RTX ekran kartından veren girişten alın.

Nereden aldiysaniz iadeye goturun olmadi eminim ki az para değil.
İadelik olduğunu düşünmüyorum şimdilik muhtemelen ramden kaynaklı ki hangi akla hizmet o laptoba 8 ram istedim bilmiyorum
HDMİ ile harici monitör bağladım nvidia denetim masasında pyshx işlemci bölümünde bağladığım monitörün amd isletim sistemine bağlı olduğunu gördüm. Yani harici monitör işe yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı