RTX 3060 laptop hangi marka alınmalı?

Bütçe
16.000TL(maksimum)

letsgomen55

Decapat
Daha fazla  
Ben başta Aorus 15p Kc'yi düşünüyordum lakin indirimi bitince başka laptoplara yönelmek zorunda kaldım. O zaman da yeni işlemcisi ve soğutma sistemi ile ASUS TUF F15 FX506HM gözüme çarptı. Ekranı beni biraz korkutuyor çok renk doygunluğuna sahip değil ama IPS olduğu için yeterli olacağını düşünüyorum. Sizce başka bir marka mı almalıyım yoksa ASUS iyi midir? Benim aklımda dört marka vardı: Gigabyte, MSI, ASUS ve Monster. Ama şu an ASUS'a daha yakınım önerilerinizi bekliyorum.

Şu sıralar ben de RTX 306'lı laptop bakıyorum aradığım tek bir şey var GPU'nun 90W ya da üstü olması eğer 60W 3060 alırsanız performans bence kötü almışken en azından 90W alınmalı eğer bulursanız 115W olanı alın ancak fiyatları artıyor.

Buna da bakabilirsiniz:
Attığınız cihaz alınabilir, ama onun yerine bunu almanızı tavsiye ederim.
Herkes Dell ve HP öneriyor ama soğutma sistemleri nasıl bilemiyorum.

Ben başta Aorus 15p Kc'yi düşünüyordum lakin indirimi bitince başka laptoplara yönelmek zorunda kaldım. O zaman da yeni işlemcisi ve soğutma sistemi ile ASUS TUF F15 FX506HM gözüme çarptı. Ekranı beni biraz korkutuyor çok renk doygunluğuna sahip değil ama IPS olduğu için yeterli olacağını düşünüyorum. Sizce başka bir marka mı almalıyım yoksa ASUS iyi midir? Benim aklımda dört marka vardı: Gigabyte, MSI, ASUS ve Monster. Ama şu an ASUS'a daha yakınım önerilerinizi bekliyorum.

Max-Q ve Max-P olmak üzere iki adet RTX 3060 kart mevcut. Max-P olmasına özen gösterin.

Şu sıralar ben de RTX 306'lı laptop bakıyorum aradığım tek bir şey var GPU'nun 90W ya da üstü olması eğer 60W 3060 alırsanız performans bence kötü almışken en azından 90W alınmalı eğer bulursanız 115W olanı alın ancak fiyatları artıyor.
Asus 90W kullanıyor demişti Ege Özer arkadaşımız forumda.
Max-Q ve Max-P olmak üzere iki adet RTX 3060 kart mevcut. Max-P olmasına özen gösterin.
Bu ikisinin arasında bulunan normal versiyonmuş.

Herkes Dell ve HP öneriyor ama soğutma sistemleri nasıl bilemiyorum.

Aynı şey değil ancak HP Pavilion 15DK0014NT kullanıyorum çok rahat çalışıyor Pavilion serisi böyleyse Omen serisine daha da özenilmiştir diye düşünüyorum ya da aynı soğutmayı takmışlardır hepsine benim kartım ısınmaz ama 3060 belki ısınır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210729-125705.png
    Screenshot_20210729-125705.png
    272,5 KB · Görüntüleme: 73

Yeni konular

Geri
Yukarı