RTX 3060 laptop Valorant'ta düşük FPS veriyor

Laptoplar çok dar alanda kurulduğu için her aynı Spec laptop aynı performansları da vermeyebilir, parçalarınız ısınıyor olabilir o yüzden düşük FPS'de alıyor olabilirsiniz, varyasyonunuz çok. Bir temizlik yapın edin.

Laptoplar çok dar alanda kurulduğu için her aynı Spec laptop aynı performansları da vermeyebilir, parçalarınız ısınıyor olabilir o yüzden düşük FPS'de alıyor olabilirsiniz, varyasyonunuz çok. Bir temizlik yapın edin.

Bilgisayar 2 haftalık temizliğine gerek yok daha şimdiden. Aslında CS:GO'da yoldaş 500 600 FPS görüyorum ama bu sadece Valorant'ta yaşanıyor Valorant'la alakasıda olabilir diye düşünüyorum.

Sıcaklık ve kullanım değerlerinizi paylaşma imkanınız var mı Afterburner ile?

Sıcaklıklarım çok iyi Valorant'ı CS:GO'yu Turbo fanlar ile 55 derecelerde oynuyorum altındaki soğutucu 150 TL olmasına rağmen.

55 boş çalışma derecesidir yük altında o cihazın 55 derecede çalışması imkansız. Kontrol merkezinden modu yüksek performansa aldınız mı?

Oyundayken genelde 55-60 Turbo fan kapatınca 65-70 oluyor. Garip bir şekilde soğutma sistemi çok iyi geldi şansıma :D evet yüksek Performans'da oynuyorum.

Oyundayken genelde 55-60 Turbo fan kapatınca 65-70 oluyor. Garip bir şekilde soğutma sistemi çok iyi geldi şansıma :D evet yüksek Performans'da oynuyorum.

Ama tabii ki RDR2 gibi bir oyun geçince 75-80'lere çıkıyor fansız 85 görüyorum en fazla.

Hatırladığım kadarıyla Nvidia denetim masasından programa özel ayarlar yapabiliyordunuz öyle bir seçenek bulursanız oradan valorantı seçin ve altlara doğru az indiğinizde maksimum kare hızı var onu siz kendiniz belirleyebilirsiniz.

Not: Yüksek değerler ekran kartı kullanımını ve sıcaklığını arttırabilir.

Hatırladığım kadarıyla NVIDIA Denetim Masası'ndan programa özel ayarlar yapabiliyordunuz öyle bir seçenek bulursanız oradan Valorant'ı seçin ve altlara doğru az indiğinizde maksimum kare hızı var onu siz kendiniz belirleyebilirsiniz.

Not: Yüksek değerler ekran kartı kullanımını ve sıcaklığını arttırabilir.

Yine bir şeyi değiştirmiyor.

Arkadaşında az FPS alıyor ben i3 10100F GTX 1650 Super ile o civarda FPS alıyorum.

Oyunda büyük bir optimizasyon sorunu var diye duydum güncellemeler ile alakalı.

Ama tabii ki RDR2 gibi bir oyun geçince 75-80'lere çıkıyor fansız 85 görüyorum en fazla.

Siz Afterburner değerlerini bir gönderin bakalım hocam şansla ilgisi yok o cihazın bu derecelerde çalışmasının çalışmayan yanlış giden bir şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı