RTX 3060 laptop vs RTX 4050 laptop

Umur2525

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
————————————-
işlemci: İntel i7 12650H
Ekran kartı: RTX 4050 6gb
————————————-
İşlemci: İntel i7 12700H
Ekran kartı: RTX 3060 Max-Performans 6Gb
Örneğin: Monster Notebook Tulpar T7 V20.5.6 Modeli

Yukarıda yazdığım iki farklı özelliklere sahip laptoplardan sormak istediğim bir kaç soru var fikrinizi merak ediyorum.

1.) 4000 Serisi ekran kartları laptoplarda daha çok kullanılmaya başladığında çıkış fiyatları nasıl olur sizce yani bir 3060 çıkış fiyatı ile 4050 nin çıkış fiyatı aynımı olur?

2.) Yazmış olduğum iki farklı sistemde çok fark var mı yani Oyunlarda FPS yada programlarda çok fark gösterir mi?

3.)Şuanda yazmış olduğum monster t7 v20.5.6 modeli 32.000 TL fiyat bandında yeni çıkacak 4050 ve 4060 serisi bu fiyat aralığında çıkacak mı bir fikriniz var mı ?

4.) Monster v20.5 yada v20.5.6 kullanan veya 4050 kullanan arkadaşlar bu yazının altına deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum eminin bir çok kişinin aklında bu sorular mevcut

İyi günler dilerim.

4050 Watti'da düşünürsek daha iyi oldugu gibi orta segmente cikacagi icin dolar artsa dahi 3060 fiyatlarinda olacagi dusuncesindeyim ulkemizde. Son zamanlarda 3060 alanlar uzulecek bana kalirsa.

Bir kaç gündür araştırıyorum yeni nesil cihazları. Ön sipariş fiyatları çok uygun. Bu fiyatları kura göre çevirip getirirlerse peynir ekmek gibi satar.

İki tane örnek atıyorum aşağıya. Ben olsam 4000 serisi alırım DLSS 3 epey performans farkı yaratıyor incelemelerde.

4050'yi daha alabilen yoktur bu forumda. Bence bütçeni biraz daha arttirabilirsen 4060 bile denk düşebilir, veya Max-P 3070 alabilirsin şu anki haliylen. Bu karşılaştırmaya gerek bile yok.

Bir kaç gündür araştırıyorum yeni nesil cihazları. Ön sipariş fiyatları çok uygun. Bu fiyatları kura göre çevirip getirirlerse peynir ekmek gibi satar.

İki tane örnek atıyorum aşağıya. Ben olsam 4000 serisi alırım DLSS 3 epey performans farkı yaratıyor incelemelerde.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, bu asus serileri Türkiyeye tahmini ne zaman gelir acaba bilgi var mı ve normal kur ile 28.500 Tl oluyor KDV vs derken tahminen 32-34k olabilir diye düşünüyorum öyle olursa 3060 almanın bir anlamı yok

Bu arada MSI TR'de ön sipariş almaya başladı. 4050 37K civarı. 4060 ise 45K. Bence fiyatlar bir tık düşer kısa sürede.

MSI normaldede fiyatı hep olağandan yüksek oluyor tahminen Asus ve diğer üreticilerde Türkiyeye 4000 serisini sunarsa satışa fiyatlar bu haldemi olur acaba ? Yoksa 32-34k bandına düşermi

4050'yi daha alabilen yoktur bu forumda. Bence bütçeni biraz daha arttirabilirsen 4060 bile denk düşebilir, veya Max-P 3070 alabilirsin şu anki haliylen. Bu karşılaştırmaya gerek bile yok.
Bende öyle düşünmüştüm fakat sosyal medyada bu karşılaştırmayı bir türlü bulamadım büyük ir soru işareti var ortada şu anda laptop alacak bir çok kişi bence aynı soruyu soruyor

4050 Watti'da düşünürsek daha iyi oldugu gibi orta segmente cikacagi icin dolar artsa dahi 3060 fiyatlarinda olacagi dusuncesindeyim ulkemizde. Son zamanlarda 3060 alanlar uzulecek bana kalirsa.
Katılıyorum, benimde kafamı kurcalayan tam olarak bu durum 3060 ile belkide 4050 kafa kafaya denk çıkacak belkide daha üstü olacak 3070 ler ile eş değer de denilebilecek fiyatı nasıl olacak asıl sorun tabi bu.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, bu asus serileri Türkiyeye tahmini ne zaman gelir acaba bilgi var mı ve normal kur ile 28.500 Tl oluyor KDV vs derken tahminen 32-34k olabilir diye düşünüyorum öyle olursa 3060 almanın bir anlamı yok

MSI normaldede fiyatı hep olağandan yüksek oluyor tahminen Asus ve diğer üreticilerde Türkiyeye 4000 serisini sunarsa satışa fiyatlar bu haldemi olur acaba ? Yoksa 32-34k bandına düşermi

Bende öyle düşünmüştüm fakat sosyal medyada bu karşılaştırmayı bir türlü bulamadım büyük ir soru işareti var ortada şu anda laptop alacak bir çok kişi bence aynı soruyu soruyor

Katılıyorum, benimde kafamı kurcalayan tam olarak bu durum 3060 ile belkide 4050 kafa kafaya denk çıkacak belkide daha üstü olacak 3070 ler ile eş değer de denilebilecek fiyatı nasıl olacak asıl sorun tabi bu.
MSI'ın pahalı olduğu konusunda haklısınız. Asus ne zaman getirir bilmiyorum ama yakın zamanda bir arkadaşım Almanya ve Fransa'ya seyahat edecek. Oradan ona aldırayım diye baktım ama avrupa fiyatları 500-1000 euro arası daha pahalı size attığım linklere göre.

Bu sebeple Asus gelse bile MSI ile aynı fiyatlara gelir diye düşünüyorum çünkü avrupa fiyatlandırmasına göre geliyor bize de.

Özetle 3060 yerine yine de 4050 öneriyorum ben. Üstelik MSI'ın 2K steam kampanyası da işe yarar bence.

Geri
Yukarı