RTX 3060 laptopta NVIDIA kontrol paneli yok

hypershock

Yoctopat
Daha fazla  
Dün elime aldığım RTX 3060'lı laptop DxDiag komutu çalıştırınca ekran kartını görmüyor. Driver güncellediğim de ise ya otomatik onarma da kısır döngüye giriyor ya da ekran siyah kalıyor. NVIDIA kontrol paneli sağ tıkla çıkmıyor ve aramadan açınca ise sadece açılmıyor (hata da vermiyor). Gforce Experience güncelleme yapınca ise ana ekrana geçmiyor.

Dün elime aldığım RTX 3060'lı laptop DxDiag komutu çalıştırınca ekran kartını görmüyor. Driver güncellediğim de ise ya otomatik onarma da kısır döngüye giriyor ya da ekran siyah kalıyor. NVIDIA kontrol paneli sağ tıkla çıkmıyor ve aramadan açınca ise sadece açılmıyor (hata da vermiyor). Gforce Experience güncelleme yapınca ise ana ekrana geçmiyor.

DDU programını indirin sürücü kurulduysa silin ve NVIDIA sitesinden manuel olarak indirin sürücüleri.

DDU yu çalıştırırken yanlış mı çalıştırdım bilmem bilgisayar döngüye girdi otomatik onarma sayfasında. DDU yu default ayarlarında bir şey değiştirmeden kullandım.

DDU yu çalıştırırken yanlış mı çalıştırdım bilmem bilgisayar döngüye girdi otomatik onarma sayfasında. DDU yu default ayarlarında bir şey değiştirmeden kullandım.
Güvenli moda alıp öyle DDU ile silin, güvenli moda almak için bilgisayarı yeniden başlatmadan önce shift tuşuna basılı tutun kurtarma seçeneklerinden başlangıç seçeneklerini seçip güvenli modda açın.

Güvenli moda alıp öyle DDU ile silin, güvenli moda almak için bilgisayarı yeniden başlatmadan önce shift tuşuna basılı tutun kurtarma seçeneklerinden başlangıç seçeneklerini seçip güvenli modda açın.
deneyip geri dönüş yapayım
edit: denedim crash vermedi bu sefer ama onun dışında aygıtlar ve donanım kısmında NVIDIA GeForce RTX 3060 yazan kısmında ünlem var. Özelliklere bakınca ise "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" yazıyor.

Son düzenleme:
Deneyip geri dönüş yapayım.
Edit: Denedim crash vermedi bu sefer ama onun dışında aygıtlar ve donanım kısmında NVIDIA GeForce RTX 3060 yazan kısmında ünlem var. Özelliklere bakınca ise "sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43)" yazıyor.

Laptop ve masaüstü sürücüleri ayrı inşallah masaüstü için önerilen sürücüyü kurmaya çalışmıyorsunuzdur.

Bu sefer @Rustin Cohle'nin dediği gibi manuel olarak Nvidia'nın sitesinden indirdiniz mi?
evet sonrasında kontrol panelini açmayı denedim ve yine açılmadı ardından GeForce Experince dan da istediği güncellemesini yaptım. Her iki işlem sonrası yeniden başlattım ama hala gözükmüyor.
Laptop ve masaüstü sürücüleri ayrı inşallah masaüstü için önerilen sürücüyü kurmaya çalışmıyorsunuzdur.
Hayır Notebooks serisinden indirdim 472.12 sürümü tam olarak

Evet sonrasında kontrol panelini açmayı denedim ve yine açılmadı ardından GeForce Experience'dan da istediği güncellemesini yaptım. Her iki işlem sonrası yeniden başlattım ama hala gözükmüyor.

Laptop model ve işletim sisteminiz nedir uygun sürücüyü atacağım size.
Geforce Driver Results | NVIDIA
Ayrıca bu sürücüyü bir dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı