RTX 3060 laptopta NVIDIA kontrol paneli yok

Laptoplara uyumlu sürücüyü indirdiyseniz DCH sürüm olarak indiriyor. Microsoft Store'dan NVIDIA denetim panelini indirmeniz gerekiyor.

Son sürücü yüklemek yerine neden 472.12'yi seçtiniz. Ayrıyeten güncel sürücüyü indirip kuruduğunuzda olmuyorsa laptopun kendi sitesinden indirip deneyin.

Son sürücü yüklemek yerine neden 472.12'yi seçtiniz. Ayrıyeten güncel sürücüyü indirip kuruduğunuzda olmuyorsa laptopun kendi sitesinden indirip deneyin.

472.12 sürücüsü NVIDIA sitesinde var oraya biraz geç düşüyor güncel sürücüler. GeForce sitesinden güncelini indirmeli.
En baştaki sıkıntı o kontrol paneli açılmıyor.

Tamam açılmıyor ama Microsoft Store da mı açılmıyor. Paneli Store aracılığı ile indirmeniz lazım.

İndirdim paneli.

Bir de şu yolu deneyin derim. Aynı sorun ara ara benim de başıma geliyor masaüstü bilgisayarımda. Masaüstünde çalıştır komutuyla services.msc yazarak servisleri açın. Daha sonrasında NVIDIA kontrol paneli servisi olacak. O servisi önce durdurun. Sonrasında başlatın. Benim bilgisayarımda bu şekilde düzeliyor.

şimdi HP nin kendi sitesinden pc nin seri kodunu girip önerilen drıver ı indirip kurdum. Sürümünü bilmiyorum sadece aygıt ve donanımdan ekran kartı düzgün çalışıyor diyor ki dxdiag üzerinden hala gözükmemesine rağmen

Şimdi HP'nin kendi sitesinden PC'nin seri kodunu girip önerilen drıver ı indirip kurdum. Sürümünü bilmiyorum sadece aygıt ve donanımdan ekran kartı düzgün çalışıyor diyor ki DxDiag üzerinden hala gözükmemesine rağmen.

Sürücü tam kurulum olunca PC restart atın BIOS sıfırlayıp girin sorun kalmaması lazım.

Geri
Yukarı