RTX 3060 laptopta Rust düşük FPS veriyor

idrak1569

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sistem özelliklerim şunlar: 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX 3060 laptop GPU ve i7-10870H işlemci. Rust'da düşük FPS sorunu yaşıyorum ve ekran kartı sürücülerimi güncellememe rağmen sorun halen devam ediyor. Önceden gayet rahat çalıştırabiliyordum. Sorunum hakkında yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

Merhaba, sistem özelliklerim şunlar: 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX 3060 laptop GPU ve i7-10870H işlemci. Rust'da düşük FPS sorunu yaşıyorum ve ekran kartı sürücülerimi güncellememe rağmen sorun halen devam ediyor. Önceden gayet rahat çalıştırabiliyordum. Sorunum hakkında yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.
Arka planda çalışan uygulamalar buna neden oluyor büyük ihtimalle. Wise Memory Optimizer gibi RAM üzerinden yer açan uygulamalar ile RAM yükünü hafifletmeyi deneyin. System Tray'den arkada çalışan gereksiz uygulamaların hepsini kapatın. Oyun oynarken mümkün olduğu kadar başka bir uygulama (web tarayıcısı gibi) kullanmayın. RAM boyutunuz benim gibi 16 GB, pekte yeterli değil. Zaman geçtikçe, indirilen oyun ve uygulamalar arttıkça git gide size kalan boş RAM azalmaya başlıyor.

Aynı kombinasyon laptop bende var, 16 gb ram ile takılma yaşadığım oyunlarda 24 gb ram ile gayet akıcı oynadım. 1 sene önce pupg de 13 gb ram kullanıyordu cihaz . Geri kalan ram sisteme yetmiyor takılmalara neden oluyor . Diğer sorun ise işlemcin ısınıp frekans düşürüyor olabilir. Bu işlemci biraz fazla ısınan bir işlemci . Bunuda ben sıvı metal ile aştım. 90-95 derecelere çıkan sıcaklık sıvı metalden sonra max 85 dereceye çıkıyor fe tam performansta .

Önceden 16 GB RAM'le gayet rahat ve akıcı 100 FPS civaeında rahat bir şekilde oynuyordum bu güçlü sistem gerektiren oyunlarda olmuyor sadece Rust oynarken oluyor.

Önceden 16 GB RAM'le gayet rahat ve akıcı 100 FPS civaeında rahat bir şekilde oynuyordum bu güçlü sistem gerektiren oyunlarda olmuyor sadece Rust oynarken oluyor.
Üstteki arkadaşların dediği gibi, 16 GB RAM Rust için yeterli değil. 24 veya 32 GB RAM kullanmanızı tavsiye ediyorlar eğer imkanınız varsa laptopunuzla uyumlu 16 GB RAMlerden 2 tane alıp takın. Hem zaten önümüzdeki bir kaç yıl içinde (şahsen ben) 32 GB büyüklüğündeki RAMlerin standart olacağını düşünüyorum. Her türlü açıdan 16 GB RAM bazen yetersiz kalıyor sisteminiz zaten oldukça güçlü duruyor daha uzun bir süre kullanabilirsiniz o yüzden RAM yükseltmesi yapmanızı öneririm.

Aynı kombinasyon laptop bende var, 16 gb ram ile takılma yaşadığım oyunlarda 24 gb ram ile gayet akıcı oynadım. 1 sene önce pupg de 13 gb ram kullanıyordu cihaz . Geri kalan ram sisteme yetmiyor takılmalara neden oluyor . Diğer sorun ise işlemcin ısınıp frekans düşürüyor olabilir. Bu işlemci biraz fazla ısınan bir işlemci . Bunuda ben sıvı metal ile aştım. 90-95 derecelere çıkan sıcaklık sıvı metalden sonra max 85 dereceye çıkıyor fe tam performansta .
Bu yaz PUBG oyun motorunu UE5'e değiştirecek yıkılabilir bina vs. gelecek. Daha iyi ve stabil RAM kullanımı mı gelir, yoksa RAM kullanım oranı daha da mı artar hiç belli değil. 32 GB RAM kesinlikle bir standart haline gelmeli artık.

Geri
Yukarı