RTX 3060 mı 3060 Ti mı?

oranger

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir PC toplayacağım. Sizce 3060 12 GB alıp 4 bin liraya daha iyi kasa ve anakart mı almalıyım yoksa bütçeyi zorlayıp 3060 Ti mı almalıyım? Çok performans farkı olur mu?

Günümüzde toplama sistemler yerine hazır sistemler daha uygun seçenekler sunuyor. Belirli bir bütçeniz varsa, ona göre sistem önermemiz daha mantıklı olur sizin açınızdan.
Bu arada sistemi ne için kullanacaksınız?

Arada kayda değer bir fark var

Sistem toplamak yerine üstteki arkadaşın dediği gibi hazır sistem alıp modifiye etmenizi öneririm. İkisi arasından kesinlikle 3060ti alınması gerekiyor ama şu an 3xxx serisi kart almak yerine 6700XT almak hem daha uyguna gelir hem de daha fazla performans alırsınız.

Günümüzde toplama sistemler yerine hazır sistemler daha uygun seçenekler sunuyor. Belirli bir bütçeniz varsa, ona göre sistem önermemiz daha mantıklı olur sizin açınızdan.
Bu arada sistemi ne için kullanacaksınız?
Hazır sistem de alabilirim oyun için kullanacağım

Sistem toplamak yerine üstteki arkadaşın dediği gibi hazır sistem alıp modifiye etmenizi öneririm. İkisi arasından kesinlikle 3060ti alınması gerekiyor ama şu an 3xxx serisi kart almak yerine 6700XT almak hem daha uyguna gelir hem de daha fazla performans alırsınız.
Ekran kartı olarak amd düşünmüyorum hocam dlss reflex ışın izleme özelliklerini kullanacağım o yüzden alacağım kart nvidia olmalı

Hazır sistem de alabilirim oyun için kullanacağım

Ekran kartı olarak amd düşünmüyorum hocam dlss reflex ışın izleme özelliklerini kullanacağım o yüzden alacağım kart nvidia olmalı

3060 ile hangi oyunda rtx açmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama fsr teknolojisi dlss aratmaz.

Geri
Yukarı