RTX 3060 mining için overclock

İyi Günler;

2013 yılında Grafik Tasarım amaçlı topladığım bir bilgisayarım var. Programların yeni güncellemeleri ile ekran kartı Quadro 600 artık yetersiz kaldı. Yerine Quadro 4000 almayı düşünüyordum. Bir arkadaşım senin bilgisayar nasıl olsa 7/24 çalışıyor RTX 3060 al aynı fiyata hem kazım yaparsın deyince aldım.

Memory Clock hızını 750 yapıyorum. Aynı anda hem Adobe Indesign ve Photoshop programlarını kullanıyorum hemde mhs 45/47 arası kazım yapıyorum.

Ancak akşam yatarken MC hızını artırmak istiyorum 1000'in üzerine çıktığı anda ekran açılıp kapanıyor ve T-rex sürekli olarak yeniden başlıyor. Core Clock hızını -350'ye kadar düşürdüm ama değişen bir şey olmadı.

Bu hatanın bir çözümü var mıdır?
Power Limit kaçta kullanıyorsun?
Power Limit kaçta kullanıyorsun?
Ekran görüntüsünü yeni gördüm. 2 gün önce birine ayar yaptım power 70 memory 1200 core -400 kullanıyordu 48mh'dan yukarı çıkaramadım. Palit 3060 Duo modeldi. Modelden modele çok farkediyor anlaşılan.

Belleğin sınırı neyse o. Bende de 1660 Süper var. Aynı kartta Memory Clock +1100 yapılıyor ama benim kart 800 üzerine çıkınca hata veriyor. Yapacak bir şey yok, o ayarda kullanacaksınız.

Dün Afterburner HD kapasitesiyle ilgili bir hata verdi. Okumadım direk kapattım sonra jeton düştü. HD'de 5 GB boş yer kalmış. Bugün sabah boşalttım şu anda voltajı artırınca sıkıntı çıkarmıyor. Adobe Indesign ve Photoshopla aşağıdaki ayarıda yapınca on numara oldu. 48/mhs güzel güzel kazıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    388,7 KB · Görüntüleme: 68

Yeni konular

Geri
Yukarı