RTX 3060 Mobile 130W'a çıkartma

Hocam VBIOS'un linki var mı? Başka bir markanınkini mi yüklediniz? Ben de yüklemek istiyorum.
Hocam bende omen e asus vbios u yükledim. Tdp 130w oldu. Rdr2 oymuyorum. Gpu sıcaklığı en fazla 86 oluyor. Umarım sorun yaşamam.

Son düzenleme:
Hocam VBIOS'un linki var mı? Başka bir markanınkini mi yüklediniz? Ben de yüklemek istiyorum.
Hocam bende omen e asus vbios u yükledim. Tdp 130w oldu. Rdr2 oymuyorum. Gpu sıcaklığı en fazla 86 oluyor. Umarım sorun yaşamam.
Aynısını yükledim. Termal macunun da değiştirdim 130w kullanırken BF5'te 71 dereceyi geçmiyor.

HP Omen RTX3060 ve R7 5800H laptopum var.

HP Omen'i olanların olduğu bir Discord grubundan biri 100W olan GPU'yu VGA BIOS ile 130W'a çıkartmış.

Ben de denedim ve başarılı bir şekilde 130W'a çıkarttım. BF5'de test ettiğimde Ultra ayarla 80-90FPS verirken 110-120ye çıktı. GPU maksimum 80 derece, CPU ise Turbo Boost açıkken ortalama 85-90 derecelerde gezdi.

İlerleyen zamanlarda herhangi bir sorun yaşar mıyım sizce? Yedek BIOS'a sahibim.
Oha hocam o nasıl RTX 3060 ? 😲 Ben bile W artırmadan standart halde RTX 2080 Super ile 160 fps'e kadar çıktım.

HP Omen RTX3060 ve R7 5800H laptopum var.

HP Omen'i olanların olduğu bir Discord grubundan biri 100W olan GPU'yu VGA BIOS ile 130W'a çıkartmış.

Ben de denedim ve başarılı bir şekilde 130W'a çıkarttım. BF5'de test ettiğimde Ultra ayarla 80-90FPS verirken 110-120ye çıktı. GPU maksimum 80 derece, CPU ise Turbo Boost açıkken ortalama 85-90 derecelerde gezdi.

İlerleyen zamanlarda herhangi bir sorun yaşar mıyım sizce? Yedek BIOS'a sahibim.

Merhaba hocam bebde de aynı laptoptan var ve işlemci sicakligi normalde 75-85 arasi iken 2 gun once bir şey oldu ve 90-101 derecelere cikti ve performansı düştü.
Ben ekran kartinin gücünü nasıl 100Watt'tan 130a cekebilirim.

İlginç birşey oluyor. Ekran kartını 130w yaptığımda güç adaptörü daha az ısınıyor. Birde bilgisayarı hdmi ile tv ye bağladığımda tv den ses alamıyorum. Sizde de aynı sorun var mı hocam.
105w gigabyte ın vbios unu yükledim. Şimdilik sorunsuz çalışıyor. Hdmi den ses aktarımı da yapıyor.

Son düzenleme:
Hangi versiyon hocam?
Resmi değil o yüzden yasak mı bilmiyorum.
İlginç birşey oluyor. Ekran kartını 130w yaptığımda güç adaptörü daha az ısınıyor. Birde bilgisayarı hdmi ile tv ye bağladığımda tv den ses alamıyorum. Sizde de aynı sorun var mı hocam.
105w gigabyte ın vbios unu yükledim. Şimdilik sorunsuz çalışıyor. Hdmi den ses aktarımı da yapıyor.
HDMI ile kullanmadım bilmiyorum o yüzden.

Msi nin 130w lık vbiosunu yükledim. Yine hdmi den ses aktarımı olmadı. Şimdilik gigabyte ın 105w lik vbiosunu kullanıyorum. Vbios yüklemek 2 dk bile sürmüyor. İhtiyaç olduğunda 130w a 2 dakikada çıkartabileceğimi bilmek beni mutlu ediyor.

Geri
Yukarı