RTX 3060 nasıl undervolt yapılır?

Yanlış görünmüyor fakat ben undervolt yapmadan önce MSI Afterburner ekranından Core Clock'u önce -200 yaptım sonra undervolta başladım. Bu arada 825 mv gerçekten düşük bir değer çökme olasılığı yüksek.

825'te sorun yaşamadım fakat oyun oynarken benim koyduğum limitin üstüne çıkıyor ne yaptıysam 1082'ye geri gidiyor profil kayıtlı ve o profili seçmeme rağmen ne yaptıysam sıcaklıktada hiçbir değişim olmuyor undervolt yapamıyorum galiba gözümden kaçan bir şey mi var bilmiyorum attığınız videodakilerini birebir yapmama rağmen kurtarmıyor.

825'te sorun yaşamadım fakat oyun oynarken benim koyduğum limitin üstüne çıkıyor ne yaptıysam 1082'ye geri gidiyor profil kayıtlı ve o profili seçmeme rağmen ne yaptıysam sıcaklıktada hiçbir değişim olmuyor undervolt yapamıyorum galiba gözümden kaçan bir şey mi var bilmiyorum attığınız videodakilerini birebir yapmama rağmen kurtarmıyor.

825 ayarladınız fakat 1080mv civarına kadar tekrar çıkıyor yanlış anlamadıysam. Yani MSI Afterburner yaptığınız undervoltu kaydetmiyor. Bu konuda bir bilgim yok maalesef :(

Ama yine de MSI Afterburner ayarlarından voltaj kontrolü ve voltaj takibi kapalıysa açar mısınız? Belki ondan olabilir fakat çok düşük bir ihtimal.

Bu arada Curve'ın ekran görüntüsünü atar mısınız?

Beş sene boyunca tavşan olacaksınız, on sene boyunca da kaplumbağa.
Beş sene boyunca multimilyarder olacaksınız, on sene boyunca da fakir.
Beş sene boyunca oldukça sağlıklı ve dinamik yaşayacaksınız, on sene boyunca da hasta hissederek.
Siz de on seneyi seçtiniz.

Yani UV'a aynı şu şekilde bakıyorum desem hiç yalan olmaz. (En azından bottleneck görmeyen kişiler tercih ettiği sürece.)
Dün uyarı aldığım için yazamadım. Sizin dediğiniz underclock, undervolt ile underclock kavramlarını karıştırıyorsunuz. Bottleneck ile undervoltun herhangi bir bağlantısı bulunmuyor, PSU'nun yetmediği zamanlarda belki bir ihtimal. Underclock yaparken saat hızını da düşürüyorsunuz undervolt yaparken saat hızına ellemeden voltaj düşürüyorsunuz. Üstelik undervolt yaparken saat hızına overclock yaparak hem sıcaklık düşürmüş olursunuz hemde kartın çekirdek hızını yükselterek overclock yapmış olursunuz, undervolt işleminin hiç bir zararı bulunmuyor, kartı ferahlatır.

Konu sahibi arkadaşta teamviewer adresini atarsa yardımcı oluruz. Technopat'ın çok güzel kuralları olduğu için teamviewer atmak serbest ama diğer uygulamalar üzerinden yardımcı olmak yasak 🤔

Son düzenleme:
Dün uyarı aldığım için yazamadım. Sizin dediğiniz underclock, undervolt ile underclock kavramlarını karıştırıyorsunuz. Bottleneck ile undervoltun herhangi bir bağlantısı bulunmuyor, PSU'nun yetmediği zamanlarda belki bir ihtimal. Underclock yaparken saat hızını da düşürüyorsunuz undervolt yaparken saat hızına ellemeden voltaj düşürüyorsunuz. Üstelik undervolt yaparken saat hızına overclock yaparak hem sıcaklık düşürmüş olursunuz hem de kartın çekirdek hızını yükselterek overclock yapmış olursunuz, undervolt işleminin hiçbir zararı bulunmuyor, kartı ferahlatır.

Evet ben underclock yaptım. Çoğu oyunda zaten istediğim FPS'in çok çok üstünü aldığım, ayrıca soğuk çalıştırma takıntım olduğu için.

Arkadaşın dediği eğer underclock ise doğru söylüyor olabilir. Underclock çoğu insana mantıksız gelebilir fakat undervoltun dediğiniz gibi hiçbir zararı da yok, hiçbir mantıksız yönü de.

Dün uyarı aldığım için yazamadım. Sizin dediğiniz underclock, undervolt ile underclock kavramlarını karıştırıyorsunuz. Bottleneck ile undervoltun herhangi bir bağlantısı bulunmuyor, PSU'nun yetmediği zamanlarda belki bir ihtimal. Underclock yaparken saat hızını da düşürüyorsunuz undervolt yaparken saat hızına ellemeden voltaj düşürüyorsunuz. Üstelik undervolt yaparken saat hızına overclock yaparak hem sıcaklık düşürmüş olursunuz hem de kartın çekirdek hızını yükselterek overclock yapmış olursunuz, undervolt işleminin hiçbir zararı bulunmuyor, kartı ferahlatır.

Konu sahibi arkadaşta TeamViewer adresini atarsa yardımcı oluruz. Technopat'ın çok güzel kuralları olduğu için TeamViewer atmak serbest ama diğer uygulamalar üzerinden yardımcı olmak yasak 🤔

Hocam uygunsanız saat 00.30 gibi paylaşabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı