RTX 3060 oyunlarda Coil Whine

Yer
Castle Violet (:
Daha fazla  
FurMark'tan RTX 3060 ROG STRIX ekran kartıma stres testi yaptığım zaman coil whine duymuyorum. Ancak, mesela GTA V oynarken "tizzzz" diye bir ses geliyor. İşin garibi sesin tonu sahneden sahneye değişiyor. Neden böyle olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben o kartı iade ettikten sonra 2 defa daha kart değiştirdim ve ikisinde de coil whine yoktu hocam :)
O yüzden %10'luk bir pay verdim. Şanslılardansınız. Ben ne alırsam alayım, laptop-psu-ekran kartı fark etmez, hepsinde cw vardı. Markaları da CM, MSI ve Lenovo'ydu. Yani öyle ikinci sınıf markalar da değillerdi yani. 😁

Hocam aynı ses bende de var. İlk başta çamaşır makinesinden geliyor sanmıştım🤣. Sanırım garanti ile uğraşmayacağım. Teşekkürler. Ama benim sormak istediğim asıl soru oyunlarda coil whine var iken stres testinde olmamasıydı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu sorundan dolayı yeni aldığım kartı 2 hafta dolmadan iade etmiştim. Daha sonra başka bir model 3070 aldım ve şu an hiçbir ses, tıkırtı vs. yok. İnsan çok huzurlu hissediyor gürültü duymayınca. Eğer benimki kadar rahatsız ediyorsa ve kartı alalı çok olmadıysa iade edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi su sesi duyunca beterin beteri var dedim. Benim ekran kartindan da buna benzer bir ses cikiyor ama en azindan bu kadar değil. Cok uzucu ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı