RTX 3060 Ti coil whine sesi

tgrlylmz7

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte D3sh 550M
Gainward Ghost 3060 Ti
Ryzen 5 5600
Thermaltake s200 Psu
Merhaba. Ekran kartı ve ayarlarından neredeyse hiç anlamıyorum. İlk kez bir masaüstü sistem dizdim ancak coil whine sorunu yaşadım. Ekran kartımı garantiye de gönderdim ancak ölçüm sonucunda normal seviyede demişler anlamak güç. Kasayı masanın altına koydum ancak kart kasınca bile bazen o tiz ses kulağıma geliyor. Sonuçta zar zor para biriktirip sistem diziyoruz. Kusursuz olması gerek ama özellikle Türkiye'de coil whine sesi garanti kapsamına girmiyor bile. Bu ses ekran kartımdan mı yoksa PSU'dan mı geliyor çözemedim ne yaptıysam. Oyunlarda ekran kartı kasmaya başlayınca bu ses geliyor.

Asıl sorum şu. Bannerlord oynarken NVIDIA'nın ölçümleri ile Afterburner'ın ayarlarının fotoğraflarını ekliyorum. Burada ayar yapmam gereken bir şey var mıdır? NVIDIA oyun içi ölçümünde "maksimum voltaj" gibi bir ayar var onu ellemeyip 0'da mı bırakmalıyım?

Bahsettiğim ses

PSU: Thermaltake S200
Ryzen 5 5600
Gainward Ghost 3060 Ti
Gigabyte D3sh Anakart

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 63
  • 2.jpg
    2.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Coilden Bannerlorda nasıl bir geçiş oldu anlamadım ama size gerçekten o sesi fanların arasından seçebiliyor musunuz?

Para verdiğiniz doğru ama orta halli bir ekran kartı, mükemmel olmasını beklemek biraz ütopik olur. O ses en pahalılar I da bile olabiliyor o ayrı.

Geri
Yukarı