RTX 3060 oyunlarda kullanımı düşük

Ereju

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben Vatan Bilgisayar'dan RTX3060 ve i3 1200F'li bir sistem aldım. Örnek vereceğim; PUBG oynarken ekran kartım tam %100 performans vermiyor, FPS'i etkiliyor doğal olarak. GTA 5'te de aynı sorun var yine genelde yüzde 30-40'larda ekran kartı kullanımı. Ne yapmamı önerirsiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar selam, ben Vatan Bilgisayar'dan RTX3060 ve i3 1200F'li bir sistem aldım. Örnek vereceğim; PUBG oynarken ekran kartım tam %100 performans vermiyor, FPS'i etkiliyor doğal olarak. GTA 5'te de aynı sorun var yine genelde yüzde 30-40'larda ekran kartı kullanımı. Ne yapmamı önerirsiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Grafikleri Full'e kart yorulsun kullanım artsın eğer test istersen Hogwarts Legacy RDR2 Baldur's Gate 3 Spider-Man veya Last of Us part 1 aç ultrada kart %100 kullanılır.

Öncelikle merhaba, şimdi size nasıl oyunlarda maksimum performans alırsınız onu anlatacağım.

1- Oyunun bulunduğu konumu açıp, dosya konumunu kopyalıyorsunuz.

2- Windows tuşu + arama çubuğuna grafik ayarları yazıyorsunuz ve açıyorsunuz.

3- Üst taraftaki "göz at" seçeneğine tıklayıp oyunun dosya konumunu yapıştırdıktan sonra oyununuzun PUBG veya GTA olduğunu varsayarak PUBG.exe veya GTAV.exe dosyasını seçiyor, oyunu "ekle" tuşuna tıklayarak ekliyorsunuz.

4- Eklenen oyunun üstüne tıklayarak "seçenekler"i seçiyor. Buradan Windows'un kararına bırak seçeneğini "yüksek performans" seçeneğine çekiyoruz.

Umarım işinizi görür iyi sosyaller dilerim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı