RTX 3060 performansı ne kadar olur?

2070S'in bir tık altında olur, düşüncem bu yönde.
Böyle olursa üzülürüm stok sıkıntısı olmasa 3060 almayı düşünmezdim fiyatlar böyle olunca ona kaldık umarım dediğiniz gibi çıkmaz.
2 kart arasında bayağı fark var ama.
Ne kadar olacağını tam bilmiyoruz ondan kaynaklı bir çıksın ondan sonra baksın diye düşünüyorum.

Mobilleri arasındaki karşılaştırmaya bakın derim. 3060'ın mobilde gerçekten geriye düştüğü tek yer RT performansı, onda da VRAM yetersizliği yaşıyor çünkü mobili 6 GB. Normal performansta 2070S-2080 arası bir performansı olurken RT'de daha iyi olmasını bekliyorum.

Mobilleri arasındaki karşılaştırmaya bakın derim. 3060'ın mobilde gerçekten geriye düştüğü tek yer RT performansı, onda da VRAM yetersizliği yaşıyor çünkü mobili 6 GB. Normal performansta 2070S-2080 arası bir performansı olurken RT'de daha iyi olmasını bekliyorum.
Çok teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video buldum sizce gerçeklik payı nedir.

Son düzenleme:
Doğru olamaz. 3060 masaüstü için herhangi bir driver yok, bu bir. Nvidia'nın çok sıkı ambargoları var, bu da iki. En erken gerçek test 25 Şubat TSİ 17.00'da yayınlanır. LTT'yi takip etmeni tavsiye ederim.

Ancak kendi beklentimle çok da farklı değil onu da bekirteyim. Son iki-üç oyunda GTA'da falan 20-30 FPS fark iyice saçmalamış ama diğer oyunlardaki gibi 3060-2070S arasında 3-5 FPS fark olacağını düşünüyorum. Performans eşleştirmesi düz mantık 3070-2080 Ti, 3060 Ti-2080S, 3060-2070S, 3050 Ti-2060'lar([2060+2060S]/2 çünkü 2060S ile 2060 çok farklı kartlar) şeklinde gider muhtemelen. @fryzen hocam bu konuda çok daha gerçekçi bir tahminde bulunacaktır diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı