RTX 3060 R5 5600 sistem toplama

Bütçe

BeyazToros46

Femtopat
Daha fazla  
Herkese sElam,
Aşağıda yazdığım sistemin boş yerlerini doldurur musunuz? Bütçe konusunda bir sıkıntım yok ama sistemle uyumlu olsun.

İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: ASUS RTX 3060 12 GB Dual.
Anakart: ASUS B550M-K
RAM: (2x16 3200 MHz CL16 düşünüyorum)
SSD: Kingston NV2 1TB M, 2 veya MLD M500 1 TB M.2
Fan: ID-Cooling SE-214-XT veya ID-Cooling SE-224-XTS
Kasa: (hiçbir bilgim ve fikrim yok.)
PSU: (kasayla aynı tarife)

PC hakkında çok bir bilgim yok. 2 günlük bir araştırma sonucu CPU ve GPU'nun benim için yeterli olacağına kanaat ettim.
Her türlü öneriye açığım.
(Not: Ricamdır fikri olan değil, bilgisi olan yazsın. Saygılar.)

çoğunlukla yapay zeka, oyunlar ve grafik tasarım, edit (giriş seviye) için kullanılacak sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
hesaplamadım bütçeyle ilgili bir sıkıntım yok israfa da gerek yok
Belirttiğiniz parçaların tutarını hesapladığımız zaman (bütün parçalar sıfır ise) aynı tutarda 4060 hazır sistem almanızı tavsiye ederim.

Bu sistemin anakartını B550M-K , işlemcisini R5 5600 yaptıktan sonra alabilirsiniz. İsterseniz SSD'yi de 1 TB Kingston NV2 yapın ama anakartta 2 adet M.2 SSD yuvası olduğu için almazsanız sonradan sıkıntı çıkarmaz. Konuda belirttiğiniz soğutucuyu da alabilirsiniz.

Bunu da öneririm tavsiye soğutucu olarak.

Belirttiğiniz parçaların tutarını hesapladığımız zaman (bütün parçalar sıfır ise) aynı tutarda 4060 hazır sistem almanızı tavsiye ederim.

Bu sistemin anakartını B550M-K, işlemcisini R5 5600 yaptıktan sonra alabilirsiniz. İsterseniz SSD'yi de 1 TB Kingston NV2 yapın ama anakartta 2 adet M.2 SSD yuvası olduğu için almazsanız sonradan sıkıntı çıkarmaz. Konuda belirttiğiniz soğutucuyu da alabilirsiniz.

4060 Ti yerine 4060 + 7500F daha mantikli olmaz mi?

Bu sistemin anakartını B550M-K , işlemcisini R5 5600 yaptıktan sonra alabilirsiniz. İsterseniz SSD'yi de 1 TB Kingston NV2 yapın ama anakartta 2 adet M.2 SSD yuvası olduğu için almazsanız sonradan sıkıntı çıkarmaz. Konuda belirttiğiniz soğutucuyu da alabilirsiniz.

bakılabilir. aynı anda bi kaç işlem yapıcam ram kısmını ben 2x16 ya çevirrim bi şekilde ama 8 gb 128 bit korkutuyo işte gözümü

Geri
Yukarı