"RTX 3060 - R5 5600X" vs "RTX 3060Ti - R5 3600"

RTX 3060 - R5 5600X vs RTX 3060Ti - R5 3600

• RTX 3060 ve Ryzen 5 5600X ikilisi.

Oy: 34 52,3%
  • RTX 3060Ti ve Ryzen 5 3600 ikilisi.

Oy: 29 44,6%
  • Kararsızım.

Oy: 2 3,1%

• Oy verenlerin toplamı
    65
Bütçeniz yetiyorsa 3060 Ti sistemin işlemcisini 5600X yapın kafanızdaki soru işaretleri ünleme dönüşsün.

5600X ve 3060 seçeneği daha iyi olacaktır 1080P'de. Öncelikle 3600 ile 3060 Ti'dan %100 performansı alamayacaksan değerler 3060/6600 XT gibi olacaktır kayıptan ötürü. 5600X ise taş gibi bir işlemci. 3060 1080P daha uzun yıllar götürür ileride bütçe olunca satıp 3070 Ti gibi bir karta da rahatlıkla geçersin.

Bak güzel kardeşim, canım kardeşim, kardeşim diyorum. Ekran kartı dediğiniz şey kırılgandır, 15-20 yıl gitmez işlemci gibi. Almışken sağlamını almak gerekir. Modası çabuk geçer. OC ile işler olmaz onda maksimum %20 performans artar o da muazzam koşullarda. Bir düşük modelin asla üst modelin üstüne çıktığını görmedim ben istisnalar harici (HoF 1060, bazı 1070'leri tokatlamıştı 4 sene önce).

Güzelce açıklamış bu kısım. İnsanlar ekran kartına niye bu kadar takılıyor çözemedim. Turşu kurar gibi ekran kartı alınmaz. Geçen sene 5500 XT 8 GB aldım, bu sene satıp 700 TL ekleyerek 6600 XT aldım neydi yani. Adamlar geçen sene 1000 TL fazla ödeyip RTX 2060 alıyorlardı "ömürlük" olsun diye.

Benim bilgisayar dergilerine döktüğüm para konuda geçen bilgisayarın parasının 2 katına tekabül eder dolar bazında. Şimdi gelmiş elemanın teki çıkmış "eğeğeğeğeğeğeğeğ 2014 katılımlı 3 mesajı vay rererörörörö huahahah auuuuuuuuuu" etmeye başlıyor ya cinlerim tepeme çıkıyor. Biz boşuna mı okuduk bunca yıl? Ben niye forumdaki elemanı dolandırmak kötü yönlendirmek isteyeyim ya kazanan o olsun?

@Cpt. Price öncelikle burada gelip ilk hakaretvari konuşan sensin "burada gelip de 365 günü bile dolmamış hayali sistem toplayan arkadaşların gereksiz tavsiyelerini dinlemenin de lüzmu yok." sonra gelip baba parasıyla bir şeyler almışsın çalışmamışsın gibi hakaretvari konuşan da sensin. Sen kimsin de burada böyle bana sallıyorsun? Orada klavyenden yazmak çok kolay tabii değil mi? Ne de olsa gerçekte hayatta tanımıyoruz birbirimizi. Bu kadar mı ailenizden aldığınız terbiye?

Bunu alın hocam. Anakartı TUF B450M-Plus-II yapın, SSD A2000 500 GB yapın. Bi' de değiştirebiliyorsanız PSU değiştirin pek iyi bir PSU serisi değil CM Elite serisi.

Bunu alın hocam. Anakartı TUF B450M-Plus-II yapın, SSD A2000 500 GB yapın. Bi' de değiştirebiliyorsanız PSU değiştirin pek iyi bir PSU serisi değil CM Elite serisi.
Hocam yanlış anlamazsanız şahsi bir soru soracağım. GameGaraj linki gördüğüm anda tıklamaya bile tenezzül edemiyorum nedense seçilen ürün kalitelerinden ötürü. Çok fena bir ön yargım var GameGaraj ürünlerine. Size de bu sitedeki ürünler gereksiz pahalı gelmiyor mu veya hazır sistemler için seçilen ürünler kalitesiz gelmiyor mu acaba? Elbet bu attığınız link iyi olabilir ama dediğim gibi...

PSU değiştirilemiyor hocam kasa içinde dahilî olarak geliyor. 600W ve bir sertifikası bile yok PSU'nun. Hem almışken 3 fanlı kart almak istiyorum.

Hocam yanlış anlamazsanız şahsi bir soru soracağım. GameGaraj linki gördüğüm anda tıklamaya bile tenezzül edemiyorum nedense seçilen ürün kalitelerinden ötürü. Çok fena bir ön yargım var GameGaraj ürünlerine. Size de bu sitedeki ürünler gereksiz pahalı gelmiyor mu veya hazır sistemler için seçilen ürünler kalitesiz gelmiyor mu acaba? Elbet bu attığınız link iyi olabilir ama dediğim gibi...
Yani hocam çok kötü parçalar kullandıklarını düşünmüyorum. Anakart seçimleri biraz kötü sadece. SSD olarak özelliştirmelerle daha iyi şeyler seçilebilir. Ekran kartı ve RAM olarak zaten iyi. PSU olarak da üst seviye bilgisayarlara Corsair, FSP, Cooler Master, Zalman gibi markaların PSU' larını koyuyorlar. Biraz daha giriş seviyesi sistemlerine kendi Aigo/Darkflash PSU' larını koyuyorlar idare edecek PSU' lar. CV 650 ayarında denilebilir.
PSU değiştirilemiyor hocam kasa içinde dahilî olarak geliyor. 600W ve bir sertifikası bile yok PSU'nun. Hem almışken 3 fanlı kart almak istiyorum.
Dışarıdan değiştirin hocam. Bütçe kalıyor. Fan işi fark etmez. 3060 Ti ısınan bir kart değil. İNNO3D kartların soğutması kötü değil zaten.

5 sayfayı okudum kim neyi savunmuş o da birbirine karışmış. Neyse @Power Supply Unit 1080P'de oynayacaksan öncelikli işlemcin 5600X olsun üzerine 3060/6600 XT/3060 Ti takmışsın fark etmez zaten hepsi bolca ve tatmin edici seviyede FPS verecek.

@kino 3-4 arkadaş anlamsızca 3060 Ti al 3060 Ti al diye bağırıp durdu gibi bir şey. Ben anlam veremiyorum 10-20 FPS fazla alsın diye 5600X'den 3600'e düşmek nasıl bir saçmalık. İleride işlemci değiştirirsin diyorlar, ileride işlemci değişse 3060 Ti olacak yine elinde. İleride 5600X'in yanına 3080 bile takıp kullanır onu izah etmeye çalışıyorum sayfalardır. Zaten işlemci odaklı oyunlara girse 5600X sistem açık ara daha fazla performans bile verir. Ben mi anlatamadım insanlar mı anlamak istemiyor çözemedim.

Geri
Yukarı