RTX 3060 - Ryzen 5 1600 sistemde darboğaz olması sorun yaratır mı?

wolfreaks312

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir ekran kartı buldum, 2.el 7 bin TL RTX 3060 2025 Mayıs ayına kadar garantili. Test yapmadan tabii ki almam ama darboğaz olayı var, sisteme zarar verir mi? Şu an bütçemin üstüne çıkarak bu kartı alacağım ve ileride işlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum bir de RTX 3060 minimum güç kaynağı 600W görünüyor, ben 550W FSP güç kaynağı almıştım, bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Güç kaynağından yana sıkıntı olmaz ama işlemci darboğaz yapacaktır illaki. İdarelik şu anki işlemcinizle kullanın imkan olduğu zaman 5600 veya 5600X alıp kullanırsınız.

Fazla o paraya 3060, almayın. Ağır oyunlarda pek darboğaz olmaz.

İnanın bana 0ları aşırı pahalı ve 2.el piyasasında garantili ekran kartı Ankara'da bulmak imkansız gibi bir şey o yüzden çok iyi bulduğumu düşünüyorum ama bazı şeylerde emin olamadım o yüzden konu açma gereği duydum

Güç kaynağından yana sıkıntı olmaz ama işlemci az da olsa darboğaz yapacaktır illaki. İdarelik şu anki işlemcinizle kullanın imkan olduğu zaman 5600 veya 5600X alıp kullanırsınız.

Peki sizce Zotac Twin 12 GB 7 bin TL 1 yıl garantili iyi midir fiyatına göre

İnanın bana 0ları aşırı pahalı ve 2.el piyasasında garantili ekran kartı Ankara'da bulmak imkansız gibi bir şey o yüzden çok iyi bulduğumu düşünüyorum ama bazı şeylerde emin olamadım o yüzden konu açma gereği duydum.

Yine de pahalı, RX6600 yer yer 3060'ı geçen bir model ki onun piyasası 4.5-5.5 arası. O paralara 6700XT düşürmeye çalışırdım şahsen ben.

Yine de pahalı, RX6600 yer yer 3060'ı geçen bir model ki onun piyasası 4.5-5.5 arası. O paralara 6700XT düşürmeye çalışırdım şahsen ben.
Arkadaşlar bir ekran kartı buldum, 2.el 7 bin TL RTX 3060 2025 Mayıs ayına kadar garantili. Test yapmadan tabii ki almam ama darboğaz olayı var, sisteme zarar verir mi? Şu an bütçemin üstüne çıkarak bu kartı alacağım ve ileride işlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum bir de RTX 3060 minimum güç kaynağı 600W görünüyor, ben 550W FSP güç kaynağı almıştım, bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?
Merhabalar, ARC 750 şuan sıfırı 7000 TL eğer sıfır takinitiniz varsa alınabilir, Intel kendini GPU konusunda düzelti sayılır
Şuan 0 kartlara göre gayet fp sayılır

Merhabalar, ARC 750 şuan sıfırı 7000 TL eğer sıfır takinitiniz varsa alınabilir, Intel kendini GPU konusunda düzelti sayılır
Şuan 0 kartlara göre gayet fp sayılır

eminim haklısınızdır ama bilmediğim kartlara çok yanaşmayı tercih etmiyorum amd kartlarını kendim kullandığım için nvidia kartlarını kuzenim kullandığı için biliyorum o yüzden tercihim amd veya nvidia olacaktır

Güç kaynağından yana sıkıntı olmaz ama işlemci darboğaz yapacaktır illaki. İdarelik şu anki işlemcinizle kullanın imkan olduğu zaman 5600 veya 5600X alıp kullanırsınız.
5600X alınmaz.

İnanın bana 0ları aşırı pahalı ve 2.el piyasasında garantili ekran kartı Ankara'da bulmak imkansız gibi bir şey o yüzden çok iyi bulduğumu düşünüyorum ama bazı şeylerde emin olamadım o yüzden konu açma gereği duydum.

Param güvende ile başka şehirlerdende alabilirsin sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

5600X alınmaz.

Param Güvende ile başka şehirlerdende alabilirsin sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

İlk başta bu kadar bütçeye çıkmadan 3000 TL'ye bir adet GTX 1660 Ti bulmuştum çünkü bütçem tam o kadardı Kocaeli şehrinden ve 500TL hizmet bedeli oldu o yüzden Param Güvende ile alışveriş yapmayı çok terich etmiyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı