RTX 3060 - Ryzen 5 1600 sistemde darboğaz olması sorun yaratır mı?

wolfreaks312

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir ekran kartı buldum, 2.el 7 bin TL RTX 3060 2025 Mayıs ayına kadar garantili. Test yapmadan tabii ki almam ama darboğaz olayı var, sisteme zarar verir mi? Şu an bütçemin üstüne çıkarak bu kartı alacağım ve ileride işlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum bir de RTX 3060 minimum güç kaynağı 600W görünüyor, ben 550W FSP güç kaynağı almıştım, bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?

1.5k farka fazlasıyla değer verebiliyorsan ver.

Sorun şu kral benim bütçem 3 bin TL idi kendimi zorlamayacak şekilde 1660S'ya da 1660 Ti arıyordum bulamadım uyguna böyle bir kart bulunca konu açmak istedim şu an elimdeki tüm para 7500TL şu an çalışmıyorum o 500TL de benim 2 haftalık harcamam olacak yani üstüne çıkamam hiçbir şekilde

Sorun şu kral benim bütçem 3 bin TL idi kendimi zorlamayacak şekilde 1660S'ya da 1660 Ti arıyordum bulamadım uyguna böyle bir kart bulunca konu açmak istedim şu an elimdeki tüm para 7500TL şu an çalışmıyorum o 500TL de benim 2 haftalık harcamam olacak yani üstüne çıkamam hiçbir şekilde.

Anladım. O zaman daha düşük fiyata RX6600 almanı öneririm hem cebinde daha fazla para kalır hem de aynı güçte (FSR3 ve fg olan oyunlarda çok daha güçlü) bir kart alırsın.

Geri
Yukarı