RTX 3060 Ryzen 5 3500X sistemde GTA 5 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Advocate

Hectopat
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Ryzen 5 3500X
Merhaba, Ryzen 5 3500X ve RTX 2060 kullanıyordum. Ekran kartımı RTX 3060 12 GB'a güncelledim, işlemcim hala aynı. Önceden GTA 5'i sorunsuz oynayabilirken şu an aynı ayarlarda hafif kasma hissediyor gibiyim, oyunda ufak ufak takılmalar mevcut gibi geliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Darboğaz sorunu mu yaşıyorum?

Kaç FPS alıyorsunuz?
100-140 arası ama sanki anlık droplar giriyormuş gibi, kasmalar oluyormuş gibi hissettiriyor.

MSAA ayarını sırasıyla 4 ve 8x'e alıp deneyebilirsiniz veya DSR ile 2k'da oynamayı deneyebilirsiniz.
FXAA ayarım açık, MSAA ayarım tamamen kapalıymış, oyuna girdiğimde 4 ve 8 deneyeceğim. Teşekkürler.

MSAA ayarını sırasıyla 4 ve 8x'e alıp deneyebilirsiniz veya DSR ile 2k'da oynamayı deneyebilirsiniz.
İkisini de denedim fakat pek değişen bir şey yok hala sonuç aynı anlamış değilim ya...

Son düzenleme:
100-140 arası ama sanki anlık droplar giriyormuş gibi, kasmalar oluyormuş gibi hissettiriyor.

FXAA ayarım açık, MSAA ayarım tamamen kapalıymış, oyuna girdiğimde 4 ve 8 deneyeceğim. Teşekkürler.

İkisini de denedim fakat pek değişen bir şey yok hala sonuç aynı anlamış değilim ya...

Hocam bildiğim kadarıyla GTA 5 yüksek FPS değerlerine sahipken anlık takılmalar ve kasma hissiyatı gibi hissiyatlar verebiliyor. Oyununuzun FPS değerini sabitleyip oynamayı denediniz mi?

Hocam bildiğim kadarıyla GTA 5 yüksek FPS değerlerine sahipken anlık takılmalar ve kasma hissiyatı gibi hissiyatlar verebiliyor. Oyununuzun FPS değerini sabitleyip oynamayı denediniz mi?
Vsync açıyorum hala aynı ya anlayamıyorum nasıl çözeceğim, işlemci mi değiştirmeliyim? Darboğaz mı yaşıyorum acaba?

Geri
Yukarı