RTX 3060 Ryzen 5 3600 Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Bana normal gibi geldi. Eğer bu durum yeni olduysa ve farklı oyunlarda da oluyorsa (Witcher 3 dışında) sistem veya ısınma ile alakalı bir sorun olabilir. Sonuçta Witcher 3 pek de basit grafiklere sahip bir oyun değil. FPS normal geldi bana. Tabii kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir bu durum.

O zaman rahat olabilirsiniz muhtemelen oyunla alakalı bir sorun (ki sorun olduğunu sanmıyorum sisteminin performansı olabilir bu). Peki oyunu açtığınızdan beri durum buysa neden "FPS düşük" yazdınız acaba?
Aynı özelliklere sahip bilgisayarların YouTube' deki videolarda daha yüksek fps aldığını gördüm.

RTX 2060 ile test yaparken yaklaşık olarak 100-110 arası gidiyordu o yüzden söyledim. Gerçi pek yeni bir video olduğu söylenemez, neyse. Zaten anlatmak istediğim anormal olmadığı, ama yine de bir tık düşük olduğu.

Bana bilgisayarında hiçbir problem yok gibi geldi, bana sorarsanız arkadaş galiba bir sistem testinde aynı ekran kartıyla daha yüksek FPS alabilen birini gördü ve sıkıntı olduğunu düşündü.
Aynı özelliklere sahip bilgisayarların YouTube'deki videolarda daha yüksek FPS aldığını gördüm.

Tam da dediğim gibi. Valorant'ın da belli bir FPS sınırı var, ayrıca videonun çıkış tarihi de önemli. Sonuçta oyun Riot Games oyunu. Her güncellemede optimizasyonla oynadıklarını düşünüyorum.

Bana bilgisayarında hiçbir problem yok gibi geldi, bana sorarsanız arkadaş galiba bir sistem testinde aynı ekran kartıyla daha yüksek FPS alabilen birini gördü ve sıkıntı olduğunu düşündü.
Ben problem olduğunu söylemiyorum zaten. FPS değerini değiştirecek milyar farklı etken var sonuçta. Örnek vermek gerekirse oyunun sürümü, ekran kartının modeli (2060 ya da 1050 Ti gibi modeller değil, 1050 Ti'ın farklı modelleri), ekrandaki görsel efektler vs.
Aynı özelliklere sahip bilgisayarların YouTube' deki videolarda daha yüksek fps aldığını gördüm.
Biraz eski bir video ise normal sayılabilir, neredeyse her güncellemede optimizasyonu bozuyorlar zaten.

Ben problem olduğunu söylemiyorum zaten. FPS değerini değiştirecek milyar farklı etken var sonuçta. Örnek vermek gerekirse oyunun sürümü, ekran kartının modeli (2060 ya da 1050 Ti gibi modeller değil, 1050 Ti'ın farklı modelleri), ekrandaki görsel efektler vs.

Dediğim gibi, ama tahminimce montiörü kaynaklı. İzlediği videodaki arkadaşın monitörünün daha iyi olduğunu düşünüyorum performans açısından. Ayrıca senin problem olduğunu söylemediğini
de biliyorum.

Dediğim gibi, ama tahminimce montiörü kaynaklı. İzlediği videodaki arkadaşın monitörünün daha iyi olduğunu düşünüyorum performans açısından. Ayrıca senin problem olduğunu söylediğini de biliyorum.
Monitörün performansa etkisi yok ki?
Aslında yüksek bir sisteme düşük çözünürlüklü bir monitör takarsak benim deyişimle "Çözünürlük darboğazı" yaşanabilir, bunun haricinde etkisi olmaz.

Biraz eski bir video ise normal sayılabilir, neredeyse her güncellemede optimizasyonu bozuyorlar zaten.
Katılıyorum.
Monitörün performansa etkisi yok ki?
Aslında yüksek bir sisteme düşük çözünürlüklü bir monitör takarsak benim deyişimle "çözünürlük darboğazı" yaşanabilir, bunun haricinde etkisi olmaz.

Montiör Hz'sine göre değişebilir.

Hz değeri senin gördüğün görüntünün akıcılığını değiştirir sadece. Performansa etkisi yoktur.

Doğru, kusura bakmayın konunun dışına çıktım biraz.
Bence bir sorun yok. Normal devam edebilirsiniz. Bir performans düşüklüğü olduğunuda sanmıyorum. Tamamen oyun optimizasyonuyla alakalı olduğunu düşünüyorum. İyi günler.

Geri
Yukarı