RTX 3060 + Ryzen 5 5600X 2K'da darboğaz yapar mı?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar yeni bir sistem aldım, daha gelmedi. Monitörü 2K almayı düşünüyorum ama aklıma bu soru takıldı. RTX 3060 + AMD Ryzen 5 5600X 2K'da darboğaz yapar mı?

AC Valhalla, RDR 2, CP 2077 gibi oyunlarda çok düşük FPS verir mi ? Genelde hikaye oyunlarını seviyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2K'da alınan FPS'ler böyle ayrıca grafik ayarlarını oyuna başlamadan önce gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2K'da alınan FPS'ler böyle ayrıca grafik ayarlarını oyuna başlamadan önce gösteriyor.
45-60 FPS arası veriyorsa gayet iyi bence.

45-60 FPS arası veriyorsa gayet iyi bence.
Tabi ki Ultra ayarlar 2k çözünürlük 45-60 arası alıyorsunuz ortalama olarak bu ekran kartı ile. Hem akıcı olur hem de sıkıntı çıkarmaz sonuçta hikayeli oyunlar bunlar. Fakat gelecekte ki oyunlar için çözünürlüğü 1080p yapmanız ya da ayar kısmanız gerekebilir.

Tabi ki Ultra ayarlar 2k çözünürlük 45-60 arası alıyorsunuz ortalama olarak bu ekran kartı ile. Hem akıcı olur hem de sıkıntı çıkarmaz sonuçta hikayeli oyunlar bunlar. Fakat gelecekte ki oyunlar için çözünürlüğü 1080p yapmanız ya da ayar kısmanız gerekebilir.
2-3 yıl sonra RTX 3070 yapabilirim, hem o zamana stok düzelir hem fiyatı.

Geri
Yukarı